Dunajská Streda ukázala v Trnave kvalitu, zdolala nevýrazný Spartak

ŠPORT - Futbal - Spartak | 28.11.2020, 18.25, Ján Král

Futbalisti trnavského Spartaka na domácom ihrisku nestačili na Dunajskú Stredu. Súperovi zo Žitného Ostrova podľahli 0:2.

Dunajská Streda ukázala v Trnave kvalitu, zdolala nevýrazný Spartak

Spartakovec Grič (v bielom) v súboji s Baličom. Foto: trnavskyhlas.sk

Aktéri zápasu si v úvode minútou ticha uctili pamiatku nedávno zosnulého Jána Hucka, fanúšikovia do hľadiska umiestnili transparent s podobizňou trénera, ktorý získal s andelmi jeden z majstrovských titulov. Na severnej tribúne visel aj nápis RIP Diego reflektujúci odchod svetovej legendy Diega Maradonu na večnosť.

Duel sa pre protipandemické opatrenia hral opäť bez prítomnosti fanúšikov, domáci klub však tentoraz púšťal z reproduktorov trnavské chorále.

Tréner Trnavy Hrnčár sa musel zaobísť bez zraneného Anthonyho, ktorému hrozí, že pre zranenie vynechá zvyšné zápasy jesennej časti.

Pre svalové zranenie chýbal aj Tumma, Bukatu vyradili zdravotné problémy. Do zostavy sa tak pri spomínaných absenciách po čase dostali Mihál a Kóša, na hrote dostal pred Bamidelem prednosť uzdravený Pačinda. Len na lavičke zostal Grék Tsaousis.

Prvú šancu mali hostia, v šestnástke sa k strele dostal Kalmár, Grič mu ale zakončenie zblokoval. Potom mal dve veľké šance Divkovič, ktorý dostal v šestnástke priveľa priestoru, pri oboch jeho zakončeniach ale vynikol Rusov.

Spartak o sebe dal v ofenzíve prvýkrát vedieť v 20. minúte. Turňov center z pravej strany poslal Pačinda hlavou nad bránku.

Andeli sa postupne otriasli z úvodnej ofenzívy Dunajskej Stredy a z brejkov viackrát pohrozili. Akcie však nedotiahli do zdarného konca, zlyhávali na nepresnej finálnej prihrávke.

Po zmene strán preveril pozornosť Rusova z priameho kopu Kalmár. DAC sa ujal vedenia v 56. minúte. Po výbornom dlhom pase Baliča si loptu prebral Ramirez, dostal sa do šestnástky a prekonal trnavského gólmana.

O štyri minúty bolo už 0:2. Po rohovom kope sa lopta dostala až na zadnú žrď, kde číhal Nicolaescu a zblízka zasunul loptu do siete.

Spartak sa mohol vrátiť do hry v 67. minúte, lenže po Mikovičovom centri hlavičku Cabrala zastavil pohotovým zákrokom Jedlička a brankár Dunajskej Stredy následne zlikvidoval aj dorážku Pačindu.

V 78. minúte poslal Balič prihrávku za obranu na Divkoviča, ten spätnou prihrávkou vyzval ku skórovaniu Nicolaescuho, ktorý však v dobrej pozícii prestrelil.

Útočník DAC-u zahodil po Davisovom centri ďalšiu tutovku, keď z päťky namieril hlavou opäť len nad. Hostí to ale mrzieť nemuselo, v ďalších minútach pohodlne dosiahnuté víťazstvo udržali.

Fortuna liga - 15. kolo:

Spartak Trnava - Dunajská Streda 0:2 (0:0)
Góly: 56. Ramirez, 60. Nicolaescu
ŽK: Vlasko, Savvidis, Pačinda - Nebyla, Ramirez, Schäfer
Rozhodovali: Kružliak - Hancko, Pozor
Bez divákov (pre protipandemické opatrenia)
SPARTAK: Rusov - Turňa, Grič, Mihál, Mikovič - Kóša (71. Kolesár), Savvidis - Cabral (83. Benovič), Vlasko (55. Bamidele Yusuf), Yao - Pačinda (83. Olejník). Tréner: Hrnčár.
DUN. STREDA: Jedlička - Blackman (90. Sommer), Müller, Kružliak, Davis - Schäfer - Nebyla (46. Nicolaescu), Balič (90. Njie) - Divkovič (85. Zuberu), Ramirez (85. Andzouana), Kalmár. Tréner: Storck.

Bernd Storck (tréner Dunajskej Stredy): "Som šťastný z toho, ako sme odohrali zápas. Podali sme veľmi dobrý výkon. Dominovali sme od prvej minúty. Máme anglický týždeň. V stredu hráme so Sereďou, potom so Zlatými Moravcami. Chceli sme ho začať víťazne. Prvý polčas nebol jednoduchý, ale mali sme gólové šance. V druhom polčase prišla naša veľmi dobrá dvadsaťminútovka, mali sme šance a strelili sme góly. Chlapci ma potešili a gratulujem im k výkonu."

Norbert Hrnčár (tréner Spartaka): "Rešpektujem kvalitu Dunajskej Stredy, ukazuje ju celú sezónu. Na druhej strane, myslím si, že prvý polčas, až na úvod, bol z našej strany celkom slušný, držali sme súpera na dištanc. Mrzia ma dva inkasované góly po prestávke. Potom sa ťažko vracia do zápasu s takým súperom. Emócia a energia tam boli, chýbala nám vyššia kvalita do ofenzívy. Inkasovali sme veľmi ľahko, nebolo to po extra vyšachovaní, ale išlo o nakopnutú loptu a neodvrátený roh."