Trnavské rybníky
reklama

Na Spartakovskej vznikla nová cyklocesta, na Špačinskej finišujú práce

AKTUALITY - Trnava | 30.11.2020, 15.16, prispievatelia

Mesto Trnava dokončuje ďalšie dva projekty cyklistickej infraštruktúry na Spartakovskej ulici a Špačinskej ceste, spolu za ne zaplatí takmer 900-tisíc eur.

Na Spartakovskej vznikla nová cyklocesta, na Špačinskej finišujú práce

Cyklocesta na Spartakovskej ulici vedie až hore na Clementisovu. Foto: Ján Král

BESST
reklama

 

Trnava má dokončenú ďalšiu cestičku pre cyklistov na Spartakovskej ulici, ktorá spája Clementisovu ulicu s centrom mesta.

 

Jej celková dĺžka je takmer 550 metrov, šírka 2,5 metra, súčasťou investície je aj chodník pre chodcov z betónovej dlažby, prekládka autobusovej zastávky a osvetlenie priechodov pre chodcov.

 

Mesto Trnava za novú cestičku a pridružené práce zaplatí 470-tisíc eur, väčšinu peňazí na túto investíciu získalo z Európskeho fondu regionálneho rozvoja.

Whatsapp Trnava
reklama

 

Dodávateľom prác bola domáca spoločnosť CS.

 

Cestička pre cyklistov nadviaže pri mestskom amfiteátri na ďalšiu cyklistickú infraštruktúru.

 

Časť cyklotrasy, ktorá vedie priamo popri ceste je oddelená od vozovky obrubníkom. Foto: Ján Král

 

 

Cyklisti sa čoskoro dočkajú aj ďalšej cestičky vyhradenej pre nich na Špačinskej ceste.

 

Aj v tomto prípade je súčasťou investície chodník pre chodcov, verejné osvetlenie, rekonštrukcia autobusovej zastávky a zelene.

 

Dodávateľom prác za 411-tisíc eur je spoločnosť Doprastav.

 

Cyklotrasa sa napojí na ďalšiu pri City Arene. Foto: Ján Král

 

 

V rozpočte na budúci rok Trnava zatiaľ peniaze na budovanie ďalších cyklotrás vyčlenené nemá, ráta však s financovaním viacerých projektových dokumentácií.

 

Na cyklistov myslí aj projekt na budúci rok plánovanej revitalizácie lokality Zelený kríček, ktorý ráta aj s cyklolávkou cez tok Trnávky.

 

Cyklisti by si ešte mali dať pozor pri prejazde cyklotrasou, napr. pri novej zastávke je ešte stavebný materiál a prebiehajú dokončovacie práce. Foto: Ján Král

 

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2025. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX
reklama