Trnavské rybníky
reklama

Chodci zabojujú v Trnave o národné tituly, ovál na Slávii musia prejsť 125-krát

ŠPORT - Atletika | 2.12.2020, 19.16, prispievatelia

Na 50 km predstavia Michal Morvay, Daniel Kováč a rámci tréningu aj olympijský šampión Matej Tóth.

Chodci zabojujú v Trnave o národné tituly, ovál na Slávii musia prejsť 125-krát

Na trnavskom atletickom štadióne budú po čase opäť špičkové preteky. Foto: Ján Král

Púpavy pri aleji
reklama

 

Slovenskí chodci mali pôvodne bojovať o národný titul na 50 km už v marci v Dudinciach, pandémia koronavírusu však spôsobila odklad šampionátu na úvod decembra do Talianska.

 

Napokon však národné tituly predsa len rozdujú na pretekoch v domácich podmienkach. Šampionát sa uskutoční v sobotu 5. decembra od 9:00 v Trnave a chodci sa predstavia na atletickej dráhe.

 

Ašpirantov na titul na 50 km čaká mimoriadny extrém - trnavský ovál musia absolvovať 125-krát.

ŠUPA technika
reklama

 

Trnava bude hostiť aj chodecký šampionát na 20 km.

 

Ako informuje oficiálny web Slovenského atletického zväzu (SAZ), v sobotu v Trnave bude možné plniť limity a dosahovať výkony započítavané do olympijského kvalifikačného rebríčka, keďže Svetová atletika (WA) od 1. decembra uvoľnila kvalifikačný proces.

 

Všetci súťažiaci a organizátori budú musieť pred pretekmi absolvovať antigénový test na COVID-19.

 

Podľa atletika.sk sa na 50 km predstavia Michal Morvay, Daniel Kováč a v rámci tréningu aj Matej Tóth, na 20 km žien nastúpia na štart Mária Katerinka Czaková, Klaudia Žárska, Ema Hačundová aj Hana Burzalová, na rovnakej trati medzi mužmi Miroslav Úradník, Ľubomír Kubiš a Dominik Černý.

 

Podujatie v Trnave bude tiež majstrovstvami ČR a Chorvátska.

 

"O cieľoch nechcem dopredu vravieť, ale väčšina pretekárov má za sebou kvalitnú prípravu, a preto verím aj v kvalitné výsledky,“ skonštatoval šéftréner chodeckej sekcie SAZ Matej Spišiak, ktorý je tiež osobný kouč Mateja Tótha.

 

"Miro Úradník sa pripravoval na Štrbskom Plese, Marika Czaková v Piešťanoch, Mišo Morvay s Ľubom Kubišom absolvovali úspešný štvortýždňový kemp v Taliansku, Dano Kováč trénoval doma v Nitre a tréningová skupina Ľuboša Machníka a Romana Benčíka doma v Banskej Bystrici,“ dodal pre web SAZ.

 

Mnohí Slováci v tomto roku na 20 či 50 km ešte nesúťažili.

 

"Na päťdesiatke sa o kvalitné výkony pokúsia Mišo Morvay a Dano Kováč, ktorým v rámci tréningu pomôže Maťo Tóth. Na dvadsiatke si pokúsi svoje renkingové postavenie vylepšiť Miro Úradník, s ambíciami pokúsiť sa o limit na ME do 23 rokov nastúpi na štart Ľubo Kubiš. Pre Dominika Černého, ktorý sa v tréningoch len rozbieha, budú trnavské preteky prvé po dlhom období rekonvalescencie po zranení. Marika Katerinka Czaková sa pokúsi o výkon, ktorý by ju v olympijskej kvalifikácii posunul vyššie, o limit na budúcoročné ME "23" sa budú usilovať Žárska, Hačundová aj Burzalová,“ dodal Spišiak.

 

Štart pretekov na 50 km bude o 9:00, 20-kilometrová trať sa pôjde od 13:30.

 

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama