Do Trnavy cestuje neporazené družstvo, volejbalistky chcú prekvapiť favorizovanú Sláviu

ŠPORT - Volejbal | 5.12.2020, 09.03, prispievatelia

Hráčky Hit UCM Trnava svoje sobotné súperky doposiaľ zdolali v histórii vzájomných zápasov iba raz.

Ilustračné foto - zdroj: Hit UCM Trnava

Volejbalistky HIT UCM Trnava privítajú suveréna aktuálnej sezóny extraligy žien vo volejbale. V sobotu 5. decembra o 19.00 sa aj v online prenose predstaví v Mestskej športovej hale v Trnave VK EU Sláviu Bratislava, ktorá vyhrala v aktuálnej sezóne všetky zápasy.

Hit UCM Trnava má so súperom negatívnu bilanciu a doteraz sa jej podarilo poraziť Sláviu iba raz. V sezóne 2017 - 2018 súpera Trnavčanky prekvapili a zvíťazili 3:2.

V ostatnom zápase Hit UCM Trnava po výbornom výkone podľahla Strabagu Pezinku 1:3, keď siahala na minimálne bod najmä vďaka famóznemu záveru 4. setu.

Slávia Bratislava v stredajšom televíznom dueli proti UKF Nitra v boji o špicu tabuľky zvíťazila po obrate 3:2.

V zápase 13. kola sa medzi prvým a piatym tímom tabuľky stretnú druhá a tretia najviac bodujúca hráčka ligy - legionárka Loffová da Silva blokárka zo Slávie (Slávia má jeden zápas k dobru) so 160 bodmi a trnavská univerzálka Ivana Povrazníková so 159 bodmi.

Práve Ivana Povrazníková bola nominovaná na najlepšiu hráčku mesiaca november, ale titul hráčka mesiaca získala nakoniec Vanessa Silva z UKF Nitra.

V drese Slávie sa predstaví aj Darja Doluda, ktorá dve sezóny trénovala a hrávala v Trnave.

Diváci môžu družstvo podporiť aj kúpou virtuálnej vstupenky a zápas sledovať online cez facebook Hit Trnava.

Volejbal - extraliga ženy - 12. kolo:

HIT UCM TRNAVA - STRABAG VC BILÍKOVA PEZINOK 1:3 (-21, 17, -20, -23)
Rozhodovali: Tiršel a Dovičovič ml., bez divákov

Trnava: Jakábová 9, Límová 7, Grófová 5, Povrazníková 17, Sukovská 9, S. Ondrejková 1, libero Sedlářová (Sivičeková 1, Vasková 3, Tomčíková 0). Tréner: R. Filípek.
Strabag: Sedláčková 0, T. Kerpčarová 7, Smiešková 11, Písečná 15, Soriová 5, Tereza Hrušecká 10, liberá Jančová a Mattová (Kohútová 5, A. Trachová 10, V. Kováčová 12, Kucserová 0). Trénerka: E. Koseková.

Hráčky zápasu: Tatiana Grófová - kapitánka ( Hit UCM Trnava) - Zuzana Písečná (Strabag)

Rastislav Filípek, tréner Hit UCM Trnava: "Odohrali sme dobrý zápas, tak, ako sme si povedali - ideme brániť a minimalizovať chyby. No a nakoniec z toho bola vcelku solídna dráma. Škoda len, že sa nám nepodarilo dotiahnuť zápas do piateho setu, hlavne, keď záver štvrtého setu bol z našej strany famózny. Poslednú loptu dal súper, ktorý vlastne diktoval tempo. Ak bodoval, vyhrával, ak chyboval, prehrával."

Tatiana Grófová, kapitánka a najlepšia hráčka zápasu za Hit UCM Trnava: "Naším už dlhodobým cieľom je eliminovať vlastné chyby, ktoré vždy viac trápia nás ako súperov. V tomto zápase sa nám to konečne podarilo a ukázali sme, že keď nechybujeme, vieme hrať dobrý volejbal. Z našej strany to bol dobrý výkon hlavne v obrane, no je škoda, že sme si nakoniec zo zápasu nedoniesli nejaký ten bod."