Spartak deklasoval Sereď, Trnavčania strelili poltucet gólov!

ŠPORT - Futbal - Spartak | 5.12.2020, 15.56, Ján Král

Zápas sa hral v Zlatých Moravciach, kde má Sereď dočasný domov, pokým nepríde k rekonštrukcii jej štadióna.

Strelec dvoch gólov Spartaka Cabral (v bielom) v súboji so sereďským Mečiarom. Foto: Lukáš Grinaj

Tréner Trnavy Norbert Hrnčár nemohol počítať so zraneným stopérom Anthonym a vykartovaným tvorcom hry Vlaskom. Na seredskej strane chýbal najmä disciplinárne potrestaný Lačný.

Spartak mal parádny vstup do zápasu a rýchlo sa ujal vedenia. Už v piatej minúte potiahol po ľavej strane akciu Bamidele, prudkou prihrávkou na zadnú žrď našiel na päťke nabiehajúceho Cabrala a ten zasunul loptu do siete – 0:1.

Krátko na to doplachtil do šestnástky tečovaný priamy kop Kolesára, Gričovi a Bamidelemu chýbalo len pár centimetrov, aby loptu zakončili.

V 10. minúte center z rohového kopu odhlavičkoval Adekuoroye pred Gričom len na vlastnú bránku, lopta sa od žrde odrazila na brankára Yakubuho, ktorý podľa signalizácie Trnavčanov chytil loptu až za bránkovou čiarou. Rozhodcovia gól uznali a bolo už 0:2.

Tréner Serede Lérant pri nepriaznivom vývoji zápasu spravil dve zmeny už po polhodine hry. Z ihriska stiahol Mečiara s Tatranským a na trávnik poslal Slaninku s Potomom.

Červeno-čierni udreli tretíkrát v závere prvého polčasu.

V 44. minúte Kolesár zahral roh na prvú tyč a domáci stopér Michalík v snahe hlavou poslať loptu do bezpečia, ju umiestnil za chrbát vlastného brankára.

Tesne pred prestávkou predviedol druhý žltý faul stredopoliar Serede Adekuoroye a rozhodca ho predčasne poslal pod sprchy.

To však stále nebolo zo strany Spartaka všetko. V nadstavenom čase prvého dejstva si narazil Bukata s Bamidelem, tvrdo vystrelil, Yakubu vyrazil loptu len pred seba a dobiehajúci Cabral strelil už štvrtý gól Trnavy.

Krátko po zmene strán zahrali Trnavčania signál z priameho kopu, nekrytý Mikovič si po prihrávke Kolesára prebral loptu na hranici jedenástky, vystrelil, Michalík strelu letiacu na bránku zblokoval rukou, píšťalka rozhodcu Prešinského však zostala nemá.

Piaty úder zasadil Seredi v 69. minúte Bamidele. Utiekol z ľavej strany, v šestnástke napálil loptu na bližšiu tyč a Yakubu nedokázal správne zareagovať – 0:5!

V 74. minúte zahral rukou pri trnavskej šestnástke Tumma, rozhodca odpískal priamy kop a po druhej žltej karte vylúčil trnavského stopéra.

Z následnej štandardky Iván trafil brvno, Michálik odrazenú loptu vrátil pred bránku, kde Pakaričan trafil do brániaceho trnavského hráča a lopta sa odrazila do siete.

Sereď sa snažila ešte viac skorigovať výsledok, striedajúci Jarovič v dobrej šanci obaľovačkou namieril do žrde.

Konštrukciu bránky trafil na opačnom póle aj Bamidele. Presne však mieril v 87. minúte Pačinda, ktorý napriahol spoza šestnástky a Yakubu sa len márne preletel vzduchom.

Vzápätí trnavskú radosť trochu schladil opäť Pankaričan, ktorý obišiel Mihála aj Kóšu a strelou po zemi k tyči znížil na 2:6.

Fortuna liga – 16. kolo:

Sereď – Spartak Trnava 2:6 (0:4)
Góly: 75. a 88. Pankaričan - 5. a 45. Cabral, 10. vlastný Adeukoroye, 44. vlastný Michalík, 69. Bamidele, 87. Pačinda
ŽK:  Adekuoroye, Michalík – Tumma