Trnavské rybníky
reklama

VIDEO: Chlapov obdivovali, s holubmi zatočili

ŠPORT - Športová streľba | 25.8.2011, 00.00, Tatiana Čuperková

Strelnica v čínskom Šen-žene. Na programe je finále žien v športovej streľbe v disciplíne skeet. O medailu bojujú aj dve Trnavčanky Danka Barteková a Monika Zemková. Rovnaký kvalifikačný výkon 72 zostrelených asfaltových holubov dáva šancu obom.

VIDEO: Chlapov obdivovali, s holubmi zatočili

Monika Zemková (vľavo) a Danka Barteková v spoločnosti svojho spokojného trénera Juraja Sedláka. Foto: Tatiana Čuperková

Púpavy pri aleji
reklama

Vo finále zverenkyne trénera Juraja Sedláka zhodne zostrelia ďalších 24 terčov. O zlate musí rozhodnúť k. o. rozstrel. Ten vyhráva Monika pomerom 5:4. Finále ako hrom, Zemková získala univerziádne zlato, Barteková striebro.

Pamätný rozstrel o zlato
Ešte v nedeľu bola výprava v Číne, v utorok pricestovala do Trnavy. „Máme za sebou dva dlhé lety, a päťhodinové čakanie na letisku v Dubaji. Ale cesta domov je vždy kratšia,“ tešila sa na návrat domov Danka Barteková. „Samozrejme, že budú aj oslavy, ale len v rodinnom kruhu.“ Vzápätí Danka zalovila v pamäti, aby si spomenula, či mala niekedy rozstrel o zlato. „Stalo sa mi to na Svetovom pohári, keď som zdolala jednu Cyperčanku. A aj minulý rok na majstrovstvách Európy nás o zlato bojovalo až päť. Ja som z toho vyšla víťazne, sestra Lenka získala bronz.“ Dievčatá sú známe tým, že tvoria skvelú partiu a jedna druhej úspech doprajú. Aj preto po finále nemohlo nastať ani u jednej z nich sklamanie. „Presne som vedela, keď som urobila na šiestom stanovišti chybu, že pôjdeme do rozstrelu. Vedela som však, že obe máme istú medailu. Napriek tomu som bola veľmi nervózna.“ Pre Danku Bartekovú to bolo už piate tohtoročné finále za sebou.

 

ŠUPA technika
reklama

 

Zlato je doma
So šťastným s úsmevom vystúpila z auta aj Monika Zemková. Bodaj by nie, domov priniesla zlato. „Veľmi si vážim tento výsledok, pretože je porovnateľný s výsledkami z iných veľkých podujatí. Neviem, či to bola otázka času, kedy sa mi niečo také podarí. Mám stres na veľkých podujatiach a najmä rešpekt pred kolegyňami, ktoré sú mojimi veľkými konkurentkami.“ O desať dní odchádza výprava strelcov na majstrovstvá sveta do Belehradu, kde by mohla Zemková svoj úspech potvrdiť. „Rada by som bola, keby som sa k tomuto výsledku priblížila. V Číne bolo skvelé finále. Veľmi som si ho užívala a priala som úspech aj Danke. Dobre sa poznáme, sme skoro ako sestry. Vedela som, že zlato je doma, a bolo mi jedno, ktorá ho získa,“ povedala úprimne Monika.

Aj na svet s očakávaniami
Radosť z úspechu mal aj reprezentačný tréner Juraj Sedlák. „Nemal som byť prečo nervózny. Vedel som, že máme obe medaily a záležalo len na nich, ktorá akú získa.“ Strelkyne tak pre trénera a spoločne pre Slovensko vyrobili ďalšiu veľmi úspešnú sezónu. „Zatiaľ nám to vychádza. Ale počkám si na majstrovstvá sveta. Verím, že tam získajú dievčatá medailu v družstvách a budeme mať aspoň jedno finálové zastúpenie.“ Už teraz je jasné, že družstvo budú tvoriť Danka, Monika a Andrea Stranovská. Na veľkom podujatí bude chýbať Lenka Kostelecká, ktorá má doma len šesťmesačné bábätko.“
Dievčatá si hneď po návrate na Slovensko pochvaľovali stravu v Číne. „Bola aj lokálna, aj stredozemská. Konečne sme sa do sýta najedli aj v Ázii,“ hodnotila Danka miestnu kuchyňu. Nato ešte obe jedným dychom dodali: „A boli tam pekní chlapi. Zobudili sme sa ráno o šiestej a oni už behali, cvičili a vystavovali na obdiv svoje svalnaté bruchá,“ zasmiali sa unisono.
 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda 30 rokov
reklama
Cisárky Sereď
reklama