Trnavské rybníky
reklama

Trnava spustila v centre mesta novú hru pre deti Škriatkovo kúzlo

RELAX - Trnavské pikošky | 15.12.2020, 15.39, prispievatelia

Trnava sa počas zimy opäť stala inšpiráciou pre viaceré mestá. Pre všetkých návštevníkov si pripravila predvianočný darček. Mesto spustilo novú hru, v ktorej pomôžete škriatkovi nájsť domov. Škriatkovo kúzlo vás tak vráti do detstva, prejdete sa vyzdobenou Trnavou a po celý čas vás bude sprevádzať hlas výborného slovenského herca Dana Heribana.

Trnava spustila v centre mesta novú hru pre deti Škriatkovo kúzlo

Jedna z postavičiek v hre. Foto: Trnava Tourism, Martin Hesko

reklama

 

Nenechajte si ujsť zimnú novinku, ktorú si pripravilo mesto Trnava.

 

Vymysleli novú interaktívnu hru Škriatkovo kúzlo, ktorá je o trnavských škriatkoch domových.

 

Hra sa odohráva v úzkom centre mesta a jej trasa je kratšia než to bolo v prípade hry Mocný opasok, takže určite ju zvládnu aj menšie deti.

reklama

 

Prevedie vás od jedného okna k druhému, v ktorých budú na vás čakať škriatkovia.

 

Odkryjú vám svoj príbeh a vašou úlohou bude splniť zadanie. Keď ho splníte, tak sa vám podarí nájsť škriatkovi domov.

 

Nezbedný škriatok. 

 

 

Hra skrýva posolstvo

„Novú hru nájdete na jednoduchej doméne skriatkovia.trnava.sk a nie je potrebné si inštalovať žiadnu aplikáciu. Začína sa pri Mestskej veži, pokračuje na Nádvorie, k divadlu, radnici a končí na pešej zóne. Je určená pre všetkých, malých i veľkých. Hra je technologicky náročnejšia a využíva priestory ôsmich prázdnych okien s príbehmi, kde vznikli inštalácie čarovných škriatkovských svetov. Postupne ich tak budete navštevovať a pomáhať škriatkovi. Táto rozprávková hra však v sebe skrýva aj jedno dôležité posolstvo. Najdôležitejšie je totiž zdravie a spokojný domov, ktorý všetkým želáme,“ hovorí Ján Novák, Správa športových a kultúrnych zariadení v Trnave.  

 

Počas hry si môžete vyskúšať napríklad roztočiť hodinový stroj, zasvietiť svetlo, budete musieť uhádnuť skladbu, ktorú hrá Doremi na trúbšlakčele, pospájať škriatkovské dvojice, lúštiť tajnô „o“ alebo nájsť spiaceho Krémeša.

 

Okrem toho hra v sebe skrýva recept na Voňavé maslové sušienky či Škriatkovské ôsmoro. 

 

Škriatkovia sa schovávajú aj v okne radnice. 

 

 

Hlas zapožičal Dano Heriban

„Výber postavy škriatka nebol náhodný. Z historických podkladov sme zistili, že naši predkovia verili, že škriatkovia sú zázračné bytosti a tam, kde je škriatok, tam sa v dome dobre darí. Ochraňujú dom pred chorobami, strážia špajzu, majetok a s rodinou, ku ktorej sa nasťahujú, sú s ňou do konca života. My sme si samozrejme v našom príbehu vymysleli vlastný svet škriatkov s vlastnými pravidlami,“ dodáva Jana Pekárková, scenáristka hry. 

 

Na hre pracoval takmer rovnaký tím, ako pri GPS hre Mocný opasok. K scenáristke Jane Pekárkovej, programátorovi Martinovi Polákovi, ilustrátorovi Jánovi Balážovi a scénickej výtvarníčke Nadi Salbotovej, ktorá vytvorila sochy na hradbách, pribudla aj scénografka Barbora Rajčanová a Patrik Grosinger z Ústavu aplikovanej mechaniky a mechatroniky.

 

Dano Heriban. 

 

 

Príbeh načítal Trnavčan Daniel Heriban a hudbu skomponoval skladateľ Tomáš Köppl.

 

Novinkou je, že vám bude hrať aj medzi stanoviskami, takže budete naďalej v čarovnej atmosfére a užívať si tak krásu rozsvietenej Trnavy bezpečne so svojou rodinou.

 

Hra je pútavá.

 

(TS)

foto: Martin Hesko

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX
reklama