Trnavské rybníky
reklama

Michal Novotný: Aj pandémia nám niečo dala, ľudia objavovali golfový areál

ŠPORT - Golf | 19.12.2020, 09.09, Ján Král

Pandémia koronavírusu zasiahla všetko, čo mohla. Výnimkou nie je ani šport a jeho golfová časť. Nielen o dopadoch Covidu-19 sme hovorili s členom prezídia trnavského golfového klubu Michalom Novotným.

Michal Novotný: Aj pandémia nám niečo dala, ľudia objavovali golfový areál

Michal Novotný. Foto: Jiří Vojzola

Púpavy pri aleji
reklama


Ako hodnotíte tohtoročnú golfovú sezónu z pohľadu trnavského areálu?

- Ovplyvnil ju Covid, ale aj tak vidím hlavne pozitíva. Športový areál Golf Trnava navštívilo ešte viac ľudí ako minulý rok. Cestu k nám merali nielen golfisti či footgolfisti ale aj nešportujúca verejnosť, ktorá sa prišla prejsť do prírody s možnosťou načerpať energiu aj na slnečnej terase.

 

Meriame predovšetkým športovú časť a to aj napriek dvom núteným prestávkam kvôli opatreniam proti koronavírusu naši športovci "vystrieľali" viac ako 1,5 milióna tréningových golfových loptičiek. Golfisti a footgolfisti odohrali spolu viac ako 7000 deväť jamkových okruhov.

ŠUPA technika
reklama

 

 

Vraj máte v klube slovenského rekordmana...
- Ferko Štefanička je absolútny slovenský unikát. Stále je vo forme a hoci má 81 rokov, je zanietený golfista. Sám odohral 757 deväť jamkových okruhov. Vyrátali sme, že pri hraní golfu prešiel na trnavskom ihrisku 1134 km.

 

Ide o obdivuhodný výkon, ktorý si všimla aj česko-slovenská golfová komunita. Prajem mu veľa zdravia a aby si udržal do budúcej sezóny aj pozitívnu energiu.

 

František Štefanička. Foto: Ján Král

 

 

Ako ovplyvnila pandémia golfový areál?
- Všetko zlé je na niečo dobré a ja sa snažím pozerať na svet pozitívne. Tak odpoviem aj na túto otázku.

 

Keďže táto Covid sezóna prinútila aj Trnavčanov menej cestovať do zahraničia a našli si vo väčšom počte cestu do nášho areálu, snažili sme sa operatívne zareagovať a posilnili sme naše nešportové aktivity - tie kulinárske.

 

Návštevníci si mohli vychutnať príjemné chvíle na terase aj pri výbornom jedle a nápojoch každú stredu a piatok. Areál dostal nový rozmer a verím, že takto sa, už v úplnej pohode, budeme stretávať aj v nasledujúcej sezóne.

 

Golfové odpalisko v Kamennom mlyne. Foto: archív MN

 

 

Predsa len, bolo niečo, čo vám Covid-19 vzal?
- Pandémia zasiahla predovšetkým zahraničné turnaje a tak sme sa nedostali s juniormi na zahraničné výjazdy, ktoré by preverili naše golfové zručnosti v európskom merítku. Sústredili sme sa teda predovšetkým na slovenské asociačné turnaje.

 

Na tomto mieste by som chcel spomenúť aj našich členov v kategóriach mužov a seniorov, ktorí taktiež reprezentovali trnavský klub či priamo mesto Trnava na tohtoročných asociačných turnajoch. Patrí im taktiež vďaka.

 

Regionálna Túra Olympijských Nádejí v Trnave. Foto: archív MN

 

 

Veľký priestor vo vašom klube dostáva mládež. Na Slovensku patríte vo výchove mladých golfistov k špičke. Cítite pri pohľade na juniorov a ich úspechy hrdosť?
- Náš záväzok, ktorý sme dali ešte v roku 2011 predstaviteľom Mesta Trnava, že vybudujeme na mestských pozemkoch športovisko - golfové tréningové centrum - pre obyvateľov Trnavy a blízkeho okolia sa nám darí napĺňať.

 

Vidno to predovšetkým na športových úspechoch našich odchovancov. V juniorských kategóriách do 16 rokov patríme k absolútnej špičke na Slovensku, kde sme z piatich celoročných súťaží obsadili prvé miesto až v štyroch!

 

A to ešte naši dvaja najlepší juniori a zároveň reprezentanti Slovenska súťažili medzi dospelými.

 

Jarné tréningové sústredenie v Tatrách. Foto: archív MN

 

 

Čo sa deje vo vašom golfovom klube počas zimy, keď sú uzavreté greeny?
- Nakoľko golfový areál sa v našich zemepisných šírkach len veľmi ťažko prevádzkuje aj počas zimy, tak po dôležitej jesennej údržbe je uzatvorený.

 

Členovia a naši vrcholoví športovci však využívajú možnosť zimnej prípravy vo vnútorných priestoroch na Paulínskej ulici, kde prebiehajú tréningy počas zimných mesiacov. Kvalitná zimná príprava je základom pre novú sezónu 2021.

 

Kompletný trnavský tím hráčov o pohár Prezidenta SKGA: zľava: Martin Hromádka – tréner, Eliška Jančovičová, Tomáš Šmiček mladší, Václav Švub, Jakub Pollák, Laura Póšová, Frederika Rychtáriková, Adam Labanc, Alex Kováč, Vivien Vranková, Marek Martinus, Simon Novotný, Martin Svěntek – tréner, Martin Richter – kapitán družstva.

 

 

Aký servis ešte ponúkate golfistom v tomto období?
- Vianoce sa nezadržateľne blížia a radi pomôžeme s výberom golfových či footgolfových darčekov pre blízkych, ktorí sú aktívnymi fanúšikmi golfu. Ponúkame zopár tipov.

 

Kompletné informácie nájdu ľudia na našom webe. Možno by som vyzdvihol aktuálnu možnosť kúpenia klubovej polokošele, ktorou prispeje kupujúci sumou 5 eur na zabezpečenie kvalitnej detskej golfovej školy v Trnave.

 

Ak dovolíte, chcel by som ešte popriať našim športovcom, fanúšikom a podporovateľom príjemné prežitie vianočných sviatkov a predovšetkým pevné zdravie v novej sezóne 2021.

 

Aj takúto klubovú polokošeľu majú golfisti na predaj.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX Trnava
reklama