Trnavským volejbalistkám sen o prvej štvorke nevyšiel, v sobotu hostia Prešov

ŠPORT - Volejbal | 19.12.2020, 07.00, prispievatelia

Trnavské volejbalistky sa napokon nepredstavia historicky prvýkrát v skupine 1.-4. extraligy žien, o čom rozhodol v priamom súboji o štvrté miesto zápas v Novom Meste nad Váhom.

Trnavským volejbalistkám sen o prvej štvorke nevyšiel, v sobotu hostia Prešov

Ilustračné foto - zdroj: Hit UCM Trnava

V dueli Trnavčanky robili viac chýb a neboli tak koncentrované ako v prvom súboji na domácej palubovke, kde zvíťazili 3:2.

Asi rozhodujúca chvíľa prišla v druhom sete, kde hostky siahali na zisk druhého setu, ale pozornou obranou si hráčky Nového Mesta nad Váhom nenechali zisk druhého setu vziať.

Najväčší rozdiel bol vo výkone trnavských stredových hráčok, ktoré sa proti skúsenejším hráčkam súpera nevedeli presadiť ani ich ubrániť.

Hit UCM Trnava ostal aj po prehre na 5. mieste v skupine 5.-8. a už v sobotu privíta 8. tím tabuľky VK Prešov.

Na rozdiel od Trnavy východniarky v ostatnom kole zvíťazili v zápase proti Projektu RD a pokračujú v zlepšujúcom sa trende.

Zápas sa uskutoční po povinnom pretestovaní hráčok a realizačných tímov oboch družstiev. Začiatok zápasu v Mestskej športovej hale je naplánovaný na sobotu  19. decembra o 19.00, hrať sa bude bez divákov.

V zhoršujúcej sa epidemiologickej situácii bolo niekoľko sobotných zápasov extraligy žien odložených, ale trnavské volejbalistky veria, že predzápasové testovanie dovolí odohrať zápas a môžu ukázať to, čo v týždni natrénovali.

Očakáva sa vyrovnaný zápas, kde o výsledku môže rozhodnúť aktuálna forma a družstvo, ktoré spraví menej chýb.

Zápas môžu sledovať diváci online na webe svf.sk alebo na Facebooku Hit Trnava a podporiť Trnavčanky môžu aj dobrovoľnou kúpou online vstupenky.

Po skončení zápasu budú vylosovaní  aj výhercovia, ktorí získajú klubový šál, rúško, buffku a odznak Hit Trnava

VK NOVÉ MESTO NAD VÁHOM - HIT UCM TRNAVA 3:0 (14, 23, 18)

Rozhodovali: Sarka a Tiršel, bez divákov
Nové Mesto: Štepanovská 9, Kuželová 9, Poláčiková 13, Martáková 9, Háberová 6, Hradecká 1, libero M. Vojtechová (Vassová 1, Blizmanová 0, Richweissová 4, Čierna 2). Tréner: J. Šujan.
Trnava: Límová 4, Grófová 2, Konárová 3, R. Vojtechová 1, Povrazníková 5, Jakábová 8, libero Sedlářová (Sivičeková 2, Sukovská 2, Vasková 4, Tomčíková 0). Tréner: R. Filípek.
Hráčky zápasu: Daniela Hradecká (Nové Mesto) - Veronika Jakábová (Trnava)

Rastislav Filípek, tréner Trnavy: "Domáce boli dnes lepšie asi absolútne po všetkých stránkach a zaslúžene vyhrali."

Veronika Jakábova, najlepšia hráčka zápasu za Hit UCM Trnava: "Bohužiaľ, v zápase sme ťahali za kratší koniec, no verím, že aj takýto neúspech nás posunie ďalej a ako tím spolu zlepšíme všetko, čo nám v sobotu nevyšlo. Sezóna sa ešte nekončí …"