Trnavské rybníky
reklama

Človek by sa mal celý život zdzelávat

BLOG - Dzetko Krúpik | 28.8.2011, 00.00, prispievatelia

Dóchodci to majú tašké. Zeberte si len taký náš penzijný systém. Šak f tem sa nevyzná ani besná svina. Jak to já vidzím, tak ani tí, kerí šecký zákone, predpise a smernice vymysleli. Tí, kerí to schvaluvali, už dupluvano né.

Furt to v jedném kuse opravujú a šelijako preondzívajú. Ale o tem som čúleky nescel. Sú aj inačé problémy, s kerýma sa mosí taký dóchodca popasuvat a na keré neni prichystaný, choda sa ráda vytahuje z jehovýma životnýma skúsenoscáma. Pre mna znikól problém, ket sa žena s cérama vyrichtuvala na Velký Nákup. Já som mal zatád varuvat našého petročého vnuka Marka. Ráno nás posadzili f kuchyne na otoman a moseli zme si vypočut inštrukcije, jako prežit tých pet – šest hodzín bez ženskéj prítomnosci v domácnosci: Frištuk aj obed máte prichystaný. Nezabudnite dat žrat Axe. (Axa je náš vlčák, kerý má najvačšú pasiju vyhrabat si dzíru pod plotom a susedom rozhánat slépky). Guláš máte na šporhelte f červeném kastrólku, pes má žrádlo v modrém. Ket pójdete ven, nech si Marko obuje tenisky a nevybehne len tak ve fusaklách, jag minule. A polejte rajčiny! Nikeho nepúščajte núter a malý nech nejí tý nezrelé opadané slifky! Marko, dávaj na dzetka pozor, aby furt nefajčil!... Treskli z dveráma a vyštartuvali mínat ušporuvaných sto eurí z našého dóchodku. A čúl to začlo:
„Dedko, neprosím si kakao, urob mi vajíčko na mäkko! Pekne prosím!“ (Povecte, gdo by nevyhovel, ket tak pekne požádal. Na trecí ráz sa mi to podarilo utrafit. To uvarené vajco na tvrdo som zedól já, místo kávy som frištukuval pririchtuvané kakavo, to surové dostal pes. Móhli zme sa venuvat dalším bodom programu.)
„Dedko, maminka mi oblieka tepláčiky tým medvedíkom dopredu! A dedko, a prečo mi dávaš jednu ponožku hnedú a druhú zelenú? Dedko kde mám tenisky? A prečo rastie Axinke z papuľky perie?“
Aha, slépky! Friško mosíme ícit skontroluvat ten plot.
„Marko, nevíš, dze mám kombinačky?“
„Neviem, lebo som hladný!“
„Dobre, idem zehrát ten guláš...
„Dedko, lenže ja som hladný na čokoládu.
„Nemám čukoládu, babinka ju négdze skovala...“
„Tak ju rýchlo nájdi, lebo prezradím, že si čural v zahrade na kompót.“
„Marko to neból kompot, ale kompost,“ zúfalo som uvádzal veci na pravú míru.
Naščascí sa akurát vrácili naše ženské domó a ból som zbavený svojéj funkcije bodygárda. Nevíte mi poradzit, dze je nejaká univerzita pre senijórov s fakultu Starostlivost o vnukóf?

reklama

Váš dzetko Krúpik

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX
reklama