ŠPORT - Atletika | 30.12.2020, 16.01, Ján Král

Najlepší výkon predviedol podľa očakávaní Marcel Lomnický.

Športový rok v Trnave ukončila Silvestrovská cena v hode bremenom

Marcel Lomnický počas súťaže. Foto: Vladimír Gubrický

K posledným športovým akciám v rámci Trnavy už roky patrí Silvestrovská cena v hode bremenom. Aj tento rok súťažili kladivári vo vrhačskom sektore na trnavskej Slávii.

Išlo už o 38. edíciu súťaže, ktorá má svoje miesto v kalendári pravidelne 30. decembra.

Pred podujatím podstúpili všetci účastníci testovanie na koronavírus. Vzhľadom na situáciu mohli súťažiť len traja muži a tri ženy. Napriek tomu nechýbali zvučné mená ako Libor Charfreitag alebo Marcel Lomnický.

V ženskej vetve sa stala víťazkou Chiara Danielová s výkonom 15,98 metrov, druhá skončila Soňa Ščasnovičová s výkonom 12,00 metrov a poradie uzatvorila na bronzovej priečke Aneta Pecková za výkon 11,70 metra.

Všetky sú atlétkami trnavskej Slávie.

Chiara Danielová.

Medzi mužmi triumfoval favorizovaný Marcel Lomnický. Zverenec Libora Charfreitaga vyhral suverénnym výkonom 40,10 metra.

Druhú priečku obsadil bývalý atlét trnavskej Slávie Marián Hacaj za výkon 13,87 metra.

Libor Charfreitag súťažil v kategórii veteránov sám, avšak aj napriek tejto skutočnosti dosiahol veľmi kvalitný výkon 32,21 metra.

„Všetkým pretekárom za ich výkony gratulujeme a pevne veríme, že takto o rok si opäť všetci záujemcovia spoločne zasúťažia na tomto podujatí už bez epidemiologických obmedzení,“ uviedol predseda trnavskej Slávie Vladimír Gubrický.