Trnavské rybníky
reklama

Najtaščí to aj tak majú pacijenti u zverolekára

BLOG - Dzetko Krúpik | 31.8.2011, 00.00, prispievatelia

Došla mi chut na pohárek dobrého červeného. Tak som sa vyštafíruval a podho do vinárny, dze sa človek, kerý má penáze, nemosí bát, že mu nalejú nejaký pačok.

Dva – tri rázy za rok tolko teho ušanujem z mojého dóchodku, že si móžem doprát trocha teho potešená. Došmatlem sa dole schodma do pivničnéj vinárne a porát f prvém aptajlungu sedzá pri flaške dvá mojí starí spolužáci z gymnázije. Ve škole sedzeli v lavice za mnu a furt sa len vadzili. Aj to isté aj ščúleky. Lojzo robil celý život obvodného dochtora dzesik na Záhorí, Šimon zaseky zverolekára na myjavských kopanicách. Ani vevím, skrzevá čo sa stretli zrovna f Trnave, ale zaseky sa jako obyčajne škrípili. Nevedzeli sa dohodnut, gdo to má taščé, lesci taký lucký felčár, alebo konský dochtor pre nemé tváre. A já som jích mal rozsúdzit.
Prveči robil pacijenta Lojzo.
„Pán dochtor, ráno ket stanem, ništ nemóžem, smadzí ma, bolí ma bachor a na prsách sa mi robá žlté flaky... A ešče mi hučí v hlave jak v pilinákoch!
Pól hodziny sa vadzili po latinský, o čem to som, práda, nemal ani dunstu. Nakonec sa dohodli, že Šimon stanovil správnu dijagnózu - zanedbané picí, a objednal dalšú flašku.
Čúleky som jakože já dovédol pacijenta Šimona k dochtorovi. Šimon si dal ruky na stól, vyplazil jazyk a dychčal, jako keby pret chvílu dobehól maratón:
„Tak čo máte, čo je mu?“ začal ordinuvat Lojzo.
„Haf, haf,“ otpoví Šimon.
„Nesce žrat, slintá a furt drichme,“ upresním já.
Lojzo sce kuknut psovi do papule. Pes Šimon miksluje z hlavu, zakúsne sa dochtorovi do ruky a drží. Ket puscí, zaleze pod stól, vrčí a vyceruje krankasuvé zuby. Čašník sce volat meskú políciju a friško vypisuje účet. Šimon ešče pre istotu zahryzne kelnerovi do lýtka a vypadne mu zubná protéza. Zakád hu nájde, vysvetlujem personálu vinárne, o čem to šecko bolo. Šimon našól zuby, vylézol spod stola, opláchol si ích f pohárku z vínom a nasadzil. Zaplacili zme, neháli dve evry tringelt a rozešli sa domo.
Tak čúl nevím, do to má neskáj taščí, ale mne sa vidzí, že to budeme my pacijenti, jedno, lesci ludé alebo zvíratá.

reklama

Váš dzetko Krúpik

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda plug in hybrid
reklama
Cisárky Sereď
reklama