Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Z nominácie Spartaka na turnaj na Malte vypadol Martin Bukata

ŠPORT - Futbal - Spartak | 4.1.2021, 12.36, Ján Král

Andeli nemôžu z rôznych dôvodov na turnaji počítať s deviatimi hráčmi.

Z nominácie Spartaka na turnaj na Malte vypadol Martin Bukata

Martin Bukata. Foto: Lukáš Grinaj / Spartak Trnava

reklama

 

Spartakovci už odcestovali na turnaj Tipsport Cup, ktorý sa bude hrať v nasledujúcich dňoch na Malte. Z Trnavy vyrazili v pondelok predpoludním, aby získali pred podvečerným odletom z Viedne časovú rezervu, keby nastalo neplánované zdržanie na hraniciach.


Z avizovanej výpravy napokon na poslednú chvílu pre zdravotné problémy ešte vypadol skúsený stredopoliar Martin Bukata. V nominácii ho nahradil dorastenec Lukáš Jendrek.

 

Andeli tak idú na turnaj s pomerne mladým kádrom – vo výprave sú z 21-člennej nominácie vekom šiesti hráči spĺňajúci ešte stále dorastenecký vek.

reklama


Tréner andelov Michal Gašparík mladší tak má na Malta – Tipsport Cup k dispozícii trojicu brankárov: Rusov, Takáč, Vasiľ a menoslov hráčov do poľa: Koštrna, Turňa, Tumma, Kóša, Mihál, Tsaousis, Jendrek, Cabral, Kolesár, Savvidis, Benovič, P. Karhan, Grič, Vlasko, Mikovič, Gembický, Kotlár, Olejník, s tým, že Gréci Tsaousis a Savvidis priletia priamo na Maltu.


Vo výprave chýbajú zo zdravotných dôvodov okrem Bukatu aj Yao, Anthony, Pačinda, Godinho a Kamenár.


Ohľadne obrancu Konstantinidis Spartak oznámil, že v klube pokračovať nebude.

 

Pre administratívne dôvody doma zostali Yusuf Bamidele a Nsumoh Johnson, ktorí sa zatiaľ budú individuálne pripravovať pod vedením trénera Petra Gažiho, doterajšieho kouča kategórie U16 a v minulej sezóne trénera juniorky.


Zdravotné prekážky neumožnili vycestovať ani novému členovi realizačného tímu – asistentovi Mariánovi Hodulíkovi.

 

O regeneráciu hráčov sa stará ďalší novic – masér Erik Sabol. Mladý Pezinčan už pôsobil aj pri ženskej futbalovej reprezentácii.


Andeli letia na Maltu zo Schwechatu spoločne s rakúskym tímom WSG Swarovski Tirol.

 

Ich prvým súperom bude v stredu 6. januára o 18:00 v priamom prenose televízie Novasport 1 česká Sigma Olomouc. Hrať sa bude na štadióne Ta Qali.

 

Následne v sobotu 9. januára odohrajú duel o umiestnenie s jedným z dvojice Zbrojovka Brno – WSG Swarovski Tirol. Súboj o tretie miesto príde na rad o 14:00, finále o 18:00.


Návrat majú naplánovaný na 10. januára.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2021 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda - bonus 2021
reklama