Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Daniel Benkovský mal nečakane pokojný Silvester, teší sa z bratových úspechov

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 5.1.2021, 10.52, Ján Král

Futbalista Zelenča je povolaním hasič, v práci zažíva aj náročné chvíle.

Daniel Benkovský mal nečakane pokojný Silvester, teší sa z bratových úspechov

Daniel Benkovský v drese Zelenča. Foto: Ján Král

reklama

 

Futbalista Zelenča Daniel Benkovský nedávno oslávil štyridsiatku. Futbal mu však stále chutí a počas jesene patril k najlepším hráčom svojho tímu.

 

Žiaľ, koronavírus stopol dianie v štáte, vrátane nižších futbalových súťaže, z čoho kreatívny stredopoliar veru radosť nemá.


"Snažíme sa dodržiavať, čo je nariadené. Človek by si aj chcel zahrať futbal aspoň s partiou, ale nie je to možné. V kondícii sa udržiavam aspoň individuálne, behám a cvičím," hovorí známy Trnavčan, ktorý futbalovo vyrastal na trnavskej Slávii a neskôr na Lokomotíve.

reklama


Neskôr obliekal dres Banskej Bystrice, Zlatých Moraviec a viacerých klubov z divíznych rakúskych súťaží. Po návrate na Slovensko hrával za Malženice a od leta 2019 je v Zelenči.


S tímom minulú sezónu bojoval o postup zo šiestej ligy, mančaft viedol tabuľku, veľmi dobre mal tím rozohraný oblastný pohár Bestrent Cup.

 

Avšak prišla jar a koronavírus. Ďalej ten príbeh poznáte, súťaže sa eliminovali, nikto nepostupoval... 


Po zlepšení covidových čísel sa rozbehla nová sezóna, Zeleneč sa opäť pohyboval na špici, kde naháňal Červeník, ale prišiel október a po zhoršení situácie s pandémiou futbal z nižších poschodí opäť zastavili.

 

Lopta na nohe, oči hore. Na ihrisku hrá s veľkým prehľadom. Foto: Ján Král

 


"Mám 40 rokov, predsa len v tomto veku nie je jednoduché dostať sa do ideálnej formy. Človek sa aj rozbehne, ale príde stopka. A potom zase. Futbal hrám pre odreagovanie sa od bežných starostí, ale aj pre víťazstvá. Chcel som so Zelenčom vyhrať ligu aj pohár. Nebudem však zbytočne vyplakávať. Akceptujem, situáciu, nič s tým nespravíme. Vnútorne verím, že sa veci pohnú k lepšiemu," povedal Bendžo, ako ho priatelia prezývajú.


V súčasnosti sa udržuje vo forme a kondícii individuálnym tréningom. "Chodievam behávať, v práci využívam posilňovňu, trenažér člnkovania, stacionárny bicykel. Nemôžte len ležať doma na gauči, treba na sebe pracovať," pokračoval.

 

 

Nečakane pokojný Silvester

Daniel Benkovský je povolaním hasič. Službu, v ktorej zažíva aj ťažké životné situácie, vykonáva už osemnásť rokov. Inšpiráciou mu je otec, ktorý tiež hrával futbal a mal tiež rovnaké povolanie.


"Ide o prácu, pri ktorej nikde neviete, čo vás čaká. Obvykle, keď očakávate pohodový deň, niečo vážne sa stane. A naopak. Je to nepredvídateľné."

 

V pracovnom. Foto: archív DB

 


Trnavskí hasiči mávajú 24-hodinové služby. Tradične riziková Silvestrovská noc vyšla tento rok aj na Daniela Benkovského.


"Asi prvýkrát som zažil situáciu, že sme po polnoci na Nový rok nemali žiaden výjazd. Zákaz vychádzania spojený s pandémiou asi výrazne ovplyvnil správanie ľudí a bol úplny pokoj."


Po iné roky boli hasiči cez Silvestra v neustálej permanencii. "Väčšinou riešime požiare balkónov alebo smetných nádob. Zažili sme už aj požiar bytu, stávajú sa však aj dopravné nehody. Raz sme na prelome rokov zasahovali pri havárii na diaľnici. Popri práci sme mali okolo seba divadlo v podobe polnočných ohňostrojov z okolitých obcí."


Na niektoré zásahy by však najradšej zabudol. Pri prechádzaní cestami mu neraz prebehnú myšlienky na vážne nehody, ku ktorým boli s kolegami privolaní.

 

S manželkou Zuzanou, bratom Ľubošom a jeho partnerkou Nikoletou. Foto: archív DB

 

 

Bratovi drží palce

Doma má však oporu v manželke Zuzane a dvoch synoch, ktorých tiež futbal opantal.

 

Populárny šport je pravidelnou témou aj v debatách s bratom Ľubošom, ktorý začínal s trénerstvom v mládeži Spartaka, neskôr viedol košickú Lokomotívu a Trebišov, aby pred touto sezónou prikývol na ponuku z fortunaligových Zlatých Moraviec.


Jeseň vyšla ViOn-u nad očakávanie, mančaft zimuje na štvrtej priečke tabuľky o bod pred Trnavou.


"S bratom máme veľmi dobrý vzťah, v podstate denne si voláme. Futbal rozoberáme, do roboty sa mu však nestarám. Veľmi mu držím palce, viem ako poctivo pracuje a ide aj do detailov, ktoré nie každý vidí. Som rád, že dostal príležitosť a že sa v našej lige objavujú aj mladí tréneri. Futbal potrebuje určitú zmenu, nové prvky. Zatiaľ to bráchovi vychádza, treba však zostať nohami na zemi, aj keď má dobre našliapnuté, ľahko sa to môže otočiť. Každopádne, teší ma jeho dobré počínanie, rovnako má z toho radosť aj náš otec," dodal Daniel Benkovský.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2021 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda - bonus 2021
reklama