Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Exspartakovci odchádzajú do Rakúska. Kariéru raz ukončím v Zavare, vraví Hanzel

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 12.1.2021, 11.26, Ján Král

Kvinteto bývalých futbalistov Spartaka, ktoré na jeseň pôsobilo v Šali, sa zúži. Pokračovať tu majú len Lukáš Hlavatovič, Tomáš Hlavna a Tomáš Vantruba.

Exspartakovci odchádzajú do Rakúska. Kariéru raz ukončím v Zavare, vraví Hanzel

Filip Tomovič (vľavo) a Ľuboš Hanzel. Fotokoláž: Ján Král, Norika Szombatová

reklama

 

Bývalí spartakovci Ľuboš Hanzel a Filip Tomovič menia pôsobisko. V jarnej časti už nebudú hrať za Šaľu, obaja smerujú za futbalom do nižších rakúskych súťaží.


Ľuboš Hanzel sa dohodol s tímom FC Illmitz, Filip Tomovič bude hrávať za Gattendorf.

 

"Ide o klub z piatej najvyššej súťaže, obec leží kúsok za hranicami. V kádri sú ďalši traja Slováci pochádzajúci z Bratislavy," povedal Filip Tomovič.

reklama


"Na jeseň mali povolený futbal v nižších rakúskych súťažiach dlhšie ako na Slovensku. Momentálne sú ligy zastavené aj tam, ale predpokladám, že zápasy sa tam rozbehnú skôr ako na Slovensku," dodal Tomovič, ktorý už začína rozmýšľať aj nad budúcnosťou pri futbale.

 

Raz by sa chcel stať trénerom, zatiaľ má C licenciu a skúsenosti zbiera pri mládežníkoch.


Ľuboš Hanzel si momentálne na živobytie zarába v Prvej stavebnej sporiteľni.

 

"Spolu s bratom Tomášom sme v jednej kancelárii," usmial sa bývalý ligista a reprezentant Slovenska, ktorý bol svojho času aj v kádri Schalke 04, kde má jeden bundesligový štart. 


"Do Illmitzu som mal odísť už dávnejšie, vždy som však uprednostnil Šaľu. Teraz už popri práci je pre mňa lepšie, keď môžem absolvovať menšiu porciu tréningov. Pre koronavírus sme sa dohodli na spolupráci na diaľku, keď sa uvoľnia opatrenia, mám v pláne vycestovať do obce osobne," uviedol Ľuboš Hanzel.


Tridsaťtri ročný ľavý bek, ktorý v Šali hrával aj na poste stopér, už teraz má jasný plán, ako jedného dňa ukončí svoju kariéru.


"Vždy som si hovoril, že kariéru raz ukončím v rodnom Zavare. A tak aj bude. Už teraz ma lámali, aby som im pomohol napr. v pozícii hrajúceho trénera. Zatiaľ sme túto kapitolu odložil, ale som rozhodnutý, že raz si za klub z obce, kde som vyrastal, zahrám," priložil chlapské slovo.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2021 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda - bonus 2021
reklama