Spartak v príprave zdolal Trenčín, skúšal zahraničného útočníka

ŠPORT - Futbal - Spartak | 12.1.2021, 15.12, Ján Král

Spartak vstúpil do Tipsport ligy, ktorú hrá v rámci prípravného obdobia, víťazne. Trenčín zdolal 1:0.

Spartak v príprave zdolal Trenčín, skúšal zahraničného útočníka

Samuel Benovič (v červeno-čiernom) mal výrazný podpis pod jediným gólom zápasu. Foto: trnavskyhlas.sk

Spartak v zápase skúšal nigérijského útočníka Francisa Momoha. Deväťnásťročný 187 centimetrov vysoký hrotový hráč, ktorý pôsobil na jeseň v Grasshoperse Zürich, nastúpil do druhého polčasu. Veľa toho však za 45 minút neukázal.

Do stretnutia, ktorý sa hral na umelej tráve v areáli trnavskej Slávie, z kádra trénera Michala Gašparíka mladšieho nezasiahli okrem zranených (Pačinda, Anthony, Yao) ani skúsení Savvidis, Vlasko a Bukata.

Príležitosť opäť dostali viacerí mladíci, medzi nimi po zmene strán aj dorastenec Michal Boledovič. V bránke odchytal celý súboj narodeninový oslávenec Takáč, ktorý mal v deň duelu 22. narodeniny.

Prvú šancu duelu mal po štvrťhodine hry Bamidele. Dobre si nabehol na Kolesárov center z priameho kopu, no zblízka namieril tesne nad bránku.

Na opačnej strane si Takáč bez problémov poradil s nedôraznou hlavičkou Ikobu.

Trnava išla do vedenia v 29. minúte, po vysokom napádaní na polovici Trenčína zachytil zlú rozohrávku Pirinena Benovič, s loptou vnikol do šestnástky, kde ho síce zadáci AS zablokovali, lenže Pirinen v snahe prihrať brankárovi Bergsenovi mu dal loptu do protipohybu a tá sa zastavila až v sieti. Napokon to bol jediný gól duelu.

Fínsky legionár sa snažil svoju chybu odčiniť, trnavskú bránku ale v solídnej pozícii netrafil.

Po faule na Nsumoha na hranici šestnástky zahrával priamy kop Kolesár, jeho prudký pokus skončil na brvne.

Do druhého polčasu oba tímy frontálne prestriedali. Z trnavskej strany bol v úvode druhého dejstva aktívny najmä Gembický, jeho streleckým pokusom však chýbala presnosť.

Obrovskú príležitosť mal v 80. minúte Roguljič, po chybe Tummu mu prihral Letenay, Roguljič si kľučkou ešte vylepšil svoju pozíciu, no projektil vypálil nad Takáčovu bránku.

Trenčín v závere vrhol sily do útoku, vyrovnať sa mu však už nepodarilo.

Ďalší duel zimnej Tipsport ligy odohrajú červeno-čierni v sobotu 16. januára o 13:00 proti Zlatým Moravciam. Duel sa bude hrať opäť na Slávii bez prítomnosti verejnosti.

Tipsport liga – prvý zápas skupiny:

Spartak Trnava – AS Trenčín 1:0 (1:0)
Góly: 29. vlastný Pirinen
ŽK: Benovič - Ramón, Ikoba
SPARTAK (1. polčas): Takáč – Koštrna, Grič, Kóša, Jendrek – Benovič – Kotlár, P. Kolesár, P. Karhan, Nsumoh Johnson – Yusuf Bamidele. Tréner: Gašparík.
SPARTAK (2. polčas): Takáč – Boledovič, Mihál, Tumma, Tsaousis – Kóša – Cabral, Benovič, Gembický, Mikovič – Momoh.
TRENČÍN: (1. polčas): Bergsen – Mazanovský, Ramón, Šulek, Pirinen – Kadák, El Mahdioui, Knežević – Gaži, Ikoba, Corryn. Tréner: Vreven.
TRENČÍN (2. polčas): Šemrinec – Yem, Pires, Križan, Slávik – Kmeť, Ibrahim, Roguljić – Amoah, Letenay, Tučný.

Michal Gašparík (tréner Spartaka): "Prvý polčas bol vyrovnaný, snažili sme sa súpera vysoko napádať, často sa nám to aj darilo. Dokázali sme lopty získať, vyjsť neraz kombinačne aj z náročných situácií a byť tiež nebezpeční dopredu. To mi chýbalo v druhom polčase, po prestriedaní sme boli menej aktívni a menej hrozili. Ale zase na druhej strane, na umelej tráve sme uhrhali nulu vzadu s Trenčínom, ktorý je na tento povrch zvyknutý a to sa počíta. Vlasko a Savvidis nehrali pretože chceme mať pod kontrolou zdravotný stav hráčov a nechceli sme riskovať pri prechode zo živej trávy na umelú. Dopoludnia však absolvovali tréningové zaťaženie. Bukata sa lieči z angíny. Kamenár dostal voľno pre smutnú udalosť v rodine. Čo sa týka skúšaného hráča Francisa Momoha, hľadáme ešte do tímu útočníka, čiže sme pristúpili k hráčskej skúške. O jeho budúcnosti rozhodneme v najbližších dňoch."