Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

V malom futbale vyhlásili zostavu roka, zastúpenie má vďaka Dzíbelovi aj Trnava

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 13.1.2021, 10.23, Ján Král

Dušan Dzíbela je reprezentantom Slovenska v malom futbale, zároveň hrá aj štandardný "veľký" futbal za štvrtoligový Slavoj Boleráz.

V malom futbale vyhlásili zostavu roka, zastúpenie má vďaka Dzíbelovi aj Trnava

Dušan Dzíbela. Foto: Slovenský zväz malého futbalu

reklama

 

Atletico Trnava má opäť zastúpenie v zostave roka Slovenského zväzu malého futbalu. Medzi šesť najlepších slovenských hráčov sa dostal 26-ročný Dušan Dzíbela.


Jeden zo spoluzakladateľov klubu, ktorý vznikol v roku 2016 a odvtedy urobil na slovenskej ale i medzinárodnej scéne výraznú stopu, nahradil v top šestke svojho tímového kolegu Filipa Deketa, ktorý sa účasťou v zostave mohol pýšiť pred rokom.


„Zásluhu na mojom zaradení do zostavy roka majú všetci chalani, ktorí hrajú v Atleticu alebo reprezentácii,“ povedal Dušan Dzíbela.

reklama


Okrem Dzíbelu v tajnom hlasovaní (rozhodovali členovia Výkonného výboru SZMF, hlavný tréner reprezentácie Ladislav Borbély, jeho asistent Peter Ganczner a mediálny tím SZMF) uspeli aj brankár Ľubomír Pangrác (ASGuard Security Košice) a hráči v poli Juraj Kuhajdik (TO-DAY Hydrokres Prešov), Jaroslav Repa (FC Letka Trenčín), Ivan Buchel (FC BPN Bratislava) a Pavol Gere (ASGuard Security Košice).


„Atletico je postavené na kamarátskej báze. V kádri máme 17 hráčov. Keďže malý futbal nehráme na profesionálnej úrovni, zostava sa rotuje podľa časových možností hráčov. Nie vždy všetci pre prácu alebo povinnosti  môžu prísť na zápas,“ vraví Dzíbela, ktorý je tiež reprezentantom Slovenska a zúčastnil sa s tímom aj na majstrovstvách sveta v Austrálii.


Okrem neho si národný dres už z trnavskej partie obliekli aj spomínaný Filip Deket, Erik Takáč, Michal Takáč a Peter Brestovanský. 


„Škoda, že tento rok pre pandémiu zrušili európsky šampionát klubov v talianskom Rimini, kam sme sa chystali. Ak by to situácia dovolila, určite by sme to s Atleticom vyskúšali tento rok. Náhradný termín podujatia však ešte nie je stanovený. Pre každú krajinu sú štyri miestenky a jedna pripadla pre náš klub.“


Jeho snahou bude udržať si miesto v reprezentácii, v Košiciach sa totiž mal uskutočniť európsky šampionát, avšak zraz národných tímov taktiež odložil koronavírus.

 

Po novom sa hovorí o letnom termíne, pravda, plánovanie čohokoľvek teraz je veľmi náročné...

 

 

Nie je fanúšikom zimných dohrávok na umelých trávach

Dzíbela je produktom futbalovej liahne trnavského Spartaka. Neskôr hrával aj za Neded, Šúrovce, Veľký Meder, rakúske celky Siegendorf a Andau. Momentálne je hráčom Slavoja Boleráz.


Štvrtú ligu severozápad prerušili pre pandémiu v októbri. Bolerázu patrí siedma priečka, na lídra z Jaslovských Bohuníc stráca deväť bodov. 


„Osobne si myslím, že mužstvo v Boleráze je veľmi dobré, chýba tomu len nejaký detail. Mali sme dobré zápasy, trpeli sme na zakončení. Dali sme menej gólov a to nás stálo body v dueloch, v ktorých sme mali na viac.“

 

V drese Bolerázu. Foto: Ján Král

 


Futbalisti Bolerázu sa pripravujú od prerušenia ligovej súťaže individuálne.

 

„Tréner Lukáš Vido nám rozoslal tréningové plány, podľa ktorých sa máme pripravovať. Priznám sa, že v prvých dňoch mi po dlhých rokoch intenzívne venovaných športu aj menšia prestávka padla vhod. Už to však trvá všetko veľmi dlho a teším sa, keď zase bude možnosť zahrať si futbal s chalanmi.“


Stále nezodpovedanou otázkou je termín, kedy sa opäť rozbehnú súťaže a či sa stihnú dohrať v stanovenom rozsahu. 

 

„Nie som fanúšikom toho, aby sa odložené jesenné kolá konali ešte v zimných mesiacoch na umelých trávach. Ak mám povedať vyložene za seba, asi najlepší krok by bol v lete začať v štandardnom termíne novú sezónu a hrať úplne nový ročník súťaží,“ dodal.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2021 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda - bonus 2021
reklama