Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Bročka avizoval, že bude opäť kandidovať za primátora Trnavy

AKTUALITY - Voľby | 15.1.2021, 08.40, Ján Král

Súčasný primátor Trnavy informoval o svojich plánoch po polovici svojho funkčného volebného obdobia.

Bročka avizoval, že bude opäť kandidovať za primátora Trnavy

Peter Bročka pri komunálnych voľbách v roku 2018. Foto: Ján Král

reklama

 

Peter Bročka sa bude uchádzať o opätovné znovuzvolenie do funkcie primátora Trnavy. Uviedol to v komunikácii so svojimi fanúšikmi na sociálnej sieti Instagram.


„Budete kandidovať aj v ďalších voľbách? Dúfam, že áno,“ napísal mu jeden zo sledovateľov jeho stránky.


Bročka pripojil reakciu s fotografiou, kde komunikuje s prezidentkou Zuzanou Čaputovou počas jej letnej návštevy Trnavy a dopísaným textom: „Jj, ešte by som rád párkrát privítal v meste pani prezidentku, tak sa trošku vytrápim, to mi za to stojí.“

Zemiansky dvor
reklama

 

"Jj" je v četovej komunikácii zaužívaná skratka pre súhlasnú reakciu.

 

Najbližšie komunálne voľby sa uskutočnia až na jeseň roku 2022. Bročka má za sebou aktuálne polovicu funkčného volebného obdobia.


Za primátora Trnavy si ho obyvatelia prvýkrát zvolili v novembri 2014, vtedy triumfoval so ziskom 8739 hlasov ako nezávislý kandidát zo združenia Lepšia Trnava.

 

Zdroj: Instagramové konto Petra Bročku.

 


V roku 2018 mu Trnavčania dali vo vedúcej pozícii radnice dôveru opäť, vtedy dostal až 12731 hlasov, čo bolo výrazne viac ako všetci ostatní kandidáti na primátora dokopy (7521 hlasov).


Bročka sa momentálne opiera aj o silnú podporu v mestskom zastupiteľstve, kam sa dostalo za poslancov až 24 kandidátov Lepšej Trnavy.


Pri 31-člennom mestskom zastupiteľstve tak môže Bročkov poslanecký klub presadzovať svoje zámery v podstate bez problémov.

 

Bročka pôvodne plánoval byť vo funkcii len počas dvoch volebných období, v prípade, že sa jeho slová zo sociálnej siete naplnia, pôjde o jeho tretiu kandidatúru na post primátora.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda bonus 1200
reklama