Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Ako sa vyhnúť dopravným kolíziám počas zimy?

AKTUALITY - Firmy a PR | 21.1.2021, 16.18, reklamný článok

Zima býva v posledných rokoch u nás veľmi slabá, avšak neznamená to, že prezúvanie letných pneumatík za zimné nemusíme realizovať. 

Ako sa vyhnúť dopravným kolíziám počas zimy?

Ilustračné foto: LeManna / Shutterstock.com

 

Ak využívate na presun auto, určite práve v tomto období by ste mali klásť dôraz na opatrnosť. Dopravné kolízie bývajú v tomto období najčastejšie. 


Ako sa vyhnúť dopravným kolíziám počas zimy?

 

 

Skontrolujte funkčnosť osvetlenia

Pri hustom snežení, ale aj za zamračeného počasia je potrebné mať plne funkčné osvetlenie. Ak sa chcete počas zimy vyhnúť kolíziám, odporúčame vám pravidelne kontrolovať funkčnosť osvetlenia auta.

 

Veľmi spoľahlivé je práve LED denné osvetlenie, ktoré vám poskytne dostatočný prehľad o tom, čo sa deje na vozovke, nato budete môcť promptne reagovať na akúkoľvek neočakávanú komplikáciu, či prekážku.

 

Navyše LED osvetlenie je trvácejšie a vydrží podstatne viac ako to klasické.

 

 

Odstraňujte dôkladne sneh z auta

Ak sa chcete vyhnúť dopravným kolíziám počas zimy, odstraňujte dôkladne sneh z auta. Zamrznuté kúsky snehu a ľad na streche, či iných častiach auta môže ohroziť pri jazde nielen vás, ale aj ostatných účastníkov premávky.

 

Vždy, keď vyrazíte s autom mimo domova, vyčistite predovšetkým strechu a kapotu od namrznutej vrstvy snehu. Tie by sa počas jazdy mohli uvoľniť a ohroziť na zdraví nielen vás, ale aj tých, ktorí sa budú nachádzať za vami.

 

V prípade akéhokoľvek poškodenia súčiastky, autodielov máte možnosť objednať si nové funkčné autodiely. Ak ale ohrozíte svoje zdravie a zdravie ostatných účastníkov premávky, nedá sa to kompenzovať.

 

Ak sa chcete vyhnúť dopravným kolíziám, skontrolujte funkčnosť osvetlenia, aby ste boli vy viditeľný na ceste a aby ste aj vy videli.

 

Zároveň je veľmi dôležité odstraňovať snehovú pokrývku a ľad z auta vždy predtým, ako vyrazíte z parkovacieho miesta.

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2021 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda - bonus 2021
reklama