Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Tomaškovič priviedol dorast Lokomotívy na špicu, za vzor má Malatinského

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 21.1.2021, 08.56, Ján Král

Mladý tréner s tímom trnavskej Lokomotívy veľmi dobre rozbehol sezónu, ktorú prerušil koronavírus.

Tomaškovič priviedol dorast Lokomotívy na špicu, za vzor má Malatinského

Denis Tomaškovič. Foto: Ján Král

reklama

 

Trnavská Lokomotíva je dlhodobo známa kvalitnou prácou s trnavskou mládežou. V aktuálnej sezóne sa to prejavuje zásadným spôsobom aj na výsledkoch.

 

Hráči z najstaršej kategórie U19 vedú tabuľku pre koronavírus prerušenej druhej ligy staršieho dorastu západ.


Trnavčania z jedenástich duelov deväť vyhrali, raz remizovali a len jedenkrát okúsili trpkosť prehry. Dosiahli pritom skóre 27:5 a pred druhou Petržalkou majú sedembodový náskok.

reklama

 

Tá síce má dva zápasy k dobru, ale ani v prípade plného bodového zisku by aktuálne Lokomotívu nezosadila z pozície lídra.


„Všetci dúfame, že sa sezóna napokon dohrá. Chalani sa začali baviť futbalom a myslím si, že sa to ukázalo ani nie na výsledkoch, ktoré na Lokomotíve nie sú prvoradé, ale hlavne na predvedenej hre. K pohode dopomohli dobré výsledky v úvodných kolách, chalani si začali veriť, navyše tvoria dobrú partiu,“ hovorí tréner tímu Denis Tomaškovič. 


Pre Lokomotívu by bolo víťazstvo v druhej dorasteneckej lige vrcholom, keďže na vyššiu súťaž, kde figurujú akadémie ligových klubov nepomýšľajú.


„Ak by sa nám to podarilo, bol by to asi jeden z najväčších klubových úspechov. Osobne vždy chcem vyhrať každý jeden zápas. Bez ohľadu na to, ako to napokon skončí v tabuľke, budem považovať za svoj úspech, keď sa o rok pozriem do novín a zistím, že polovica chalanov hrá aspoň tretiu ligu a dvaja – traja aj vyššiu. To by bola pre mňa najkrajšia odmena za prácu,“ pokračoval 30-ročný kouč.

 

Zahĺbený do zápasu. Foto: Ján Král

 


Aktuálne má prácu sťaženú, keďže pre koronavírus je prerušená nielen súťaž ale aj tréningový proces. 


„Riešime to individuálnymi plánmi, aj keď teda je to veľmi ťažko kontrolovateľné. Chlapci vedia, že ak chcú napredovať, musia na sebe makať a nemať potrebu si zľahčovať a klamať ma. Oklamali by v konečnom efekte sami seba. Každopádne, dúfam, že sa v dohľadnom čase podarí obnoviť futbalový život,“ zaželal si.


Tomaškovič pôsobí v klube už šiestym rokom. Začínal pri prípravke, postupne prechádzal k starším a starším vekovým kategóriám. Momentálne už zastáva v Lokomotíve aj pozíciu šéftrénera.

 

S ostatnými trénermi komunikujú o napredovaní klubu a jednotlivých vekových kategórií, je ich predĺženou rukou vo výbore klubu.


Prezident Lokomotívy Peter Moravčík vyzdvihol na Tomaškovičovi, že je veľmi pracovitým trénerom, má kvalitný tréningový proces a dokáže si získať hráčov.


„V mnohom som sa inšpiroval od trénera Milana Malatinského. Jeho krédom bolo: Byť k svojmu okoliu človekom. Toho sa držím aj ja,“ uviedol Tomaškovič.

 

Tragicky zosnulý tréner bol jeho nevlastným otcom, spolu si vytvorili veľmi dobrý vzťah.


„Po futbalovej stránke sa snažím chalanom vštepovať kombinačný futbal postavený na dobrej defenzíve a snahe o čo najlepšiu produktivitu v útoku.“

 

Dorastenecký tím Lokomotívy pred štartom súťaže. Foto: Ján Král

 


V kádri staršieho dorastu má momentálne až 28 hráčov.

 

„Počas jesene sme hrali aj veľa prípravných zápasov, aby mali chlapci zápasovú prax. Ďalšou vecou je, že pre zranenie nám asi osem chalanov vypadlo. Na jar plánujeme chlapcom umožniť striedavé štarty aj v iných kluboch, legislatívne je to možné.“


Vďaka širokému kádru v doraste, klub už avizoval, že od nového ročníka prihlási do súťaží Oblastného futbalového zväzu Trnava svoje A-mužstvo.

 

Nastupovať by v ňom mali okrem hráčov, ktorí vyjdú z dorastu a nenájdu uplatnenie vo vyšších súťažiach, aj niektorí vekom ešte dorastenci.


„Plánujeme to, nápad považujem za výborný, len začiatok bude ťažký. Pôjdeme od poslednej súťaže a udržať chalanov v klube pre túto ligu bude náročné. Každopádne, teším sa, že bude na Lokomotíve opäť dospelácky futbal.“


Okrem práce v Lokomotíve Tomaškovič trénuje aj mužov Bábu v piatej lige stred Západoslovenského futbalového zväzu. 


„Milujem futbal, trénovanie, robím všetko pre to, aby som to dotiahol ako tréner aspoň tam, ako Milan Malatinský, ktorý bol v tomto môj vzor. Lokomotíva je moja srdcovka, práca v klube ma napĺňa. Petrovi Moravčíkovi ďakujem za príležitosť, ktorú mi pred rokmi dal, som jeho dlžníkom,“ uzavrel Tomaškovič.

 

„Na Lokomotíve vytvárame podmienky pre rast hráčov aj pre trénerov, klub slúži aj ako odrazový mostík pre vyššie súťaže. Ak príde niekomu ponuka na presun do väčšieho klubu, nebránime mu, naopak, podporíme ho. Budem len rád, keď mravenčia práca v Lokomotíve zaujme v profi klube. Každý má otvorenú cestu, aj to je cieľ nášho amatérskeho klubu," doplnil Peter Moravčík.


 

Káder staršieho dorastu Lokomotívy

Brankári: Tomáš Hrebíček, Tomáš Trník, Daniel Jendruščák


Obrancovia: Róbert Rippel, Patrik Filkorn, Patrik Dvorák, Marek Jelenek, Ľuboš Koberčík, Erik Drozda, Roland Jančovič, Jozef Javorek, Stanislav Tománek


Stredopoliari: Oliver Strečanský, Patrik Hájnik, Simon Dibala, Simon Horvát, Martin Drobena, Marek Talamon, Oliver Fančovič, Ondrej Staráček, Daniel Sagan


Útočníci: Patrik Schmidt, Matej Mišo, Radovan Lipovský, Filip Weisenpacher, Adam Čambor, René Bilčík, Richard Blejštil

 

Tréner: Denis Tomaškovič, asistent: František Varga

 

Tabuľka druhej ligy staršieho dorastu - západ

1

 

FK Lokomotíva Trnava

  11    9    1    1      27:5        28  

2

 

FC Petržalka

  9 6 3 0 25:1 21  

3

 

FK Dubnica nad Váhom

  9 6 2 1 27:12 20  

4

 

FK Inter Bratislava

  11 5 5 1 24:13 20  

5

 

Spartak Myjava

  10 6 2 2 16:11 20  

6

 

SDM Domino

  10 6 1 3 20:11 19  

7

 

KFC Komárno

  11 5 2 4 19:19 17  

8

 

MŠK Púchov

  10 4 3 3 15:16 15  

9

 

MFK Skalica

  9 4 1 4 20:16 13  

10

 

FK Krakovany

  10 4 1 5 10:14 13  

11

 

FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble       

  11 2 2 7 11:21 8  

12

 

FC ŠTK 1914 Šamorín

  10 2 2 6 10:22 8  

13

 

FK TEMPO Partizánske

  10 2 1 7 8:18 7  

14

 

PFK Piešťany

  9 1 2 6 10:24 5  

15

 

MŠK Senec

  10 1 2 7 10:27 5  

16

 

FKM Karlova Ves Bratislava

  10 1 2 7 11:33 5

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2021 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda - bonus 2021
reklama