Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Kopúnek sa dohodol s Dolnými Orešanmi, zahrá si v jednom tíme so švagrom

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 22.1.2021, 12.09, Ján Král

Futbalovo bude pokračovať v rovnakej súťaži, iba v inom tíme.

Kopúnek sa dohodol s Dolnými Orešanmi, zahrá si v jednom tíme so švagrom

Denis Kopúnek ešte v drese trnavskej Slávie. Foto: Ján Král

reklama

 

Opora trnavskej Slávie Denis Kopúnek bude po reštarte súťaží hrávať v novom klube. Na spolupráci sa dohodol s konkurenčnými Dolnými Orešanmi, taktiež účastníkom 7. ligy A.


V zostave trnavskej Slávie sa na jeseň takmer vôbec neobjavoval.

 

V klube stavili na mladíkov, vnútri tímu niečo zaškrípalo a dvojica skúsených hráčov Marek Slovák - Denis Kopúnek zo dňa na deň musela v klube prekvapujúco skončiť.

reklama


„Dodnes neviem, čo sa vlastne presne stalo,“ hovorí Denis Kopúnek.

 

Rozprávať by mohol, ale nechce kaliť vodu. V Dolných Orešanoch je iba na hosťovaní do konca sezóny, na návrat do Slávie však momentálne nepomýšľa.


„Každý kto ma pozná vie, že Slávia je môj domov. Ale keď kvôli pár mladým chlapcom, ktorí ani pravidelne nechodia na tréningy či zápasy, vyhodíte z klubu kapitána a jeho zástupcu, ktorí chodia na každý jeden tréning či zápas, tak určite nebudete premýšľať nad skorým návratom. Museli by sa zmeniť niektoré veci, o ktorých radšej ani hovoriť nebudem,“ povedal.


Ponuku na prestup mal aj z Pečeňád, kde zakotvil práve Marek Slovák. Uprednostnil však Dolné Orešany, kde sa stretne v jednom tíme aj so svojím švagrom Richardom Hajdúchom. 


„Po mojom konci v Slávii prejavilo o mňa záujem pár klubov, medzi nimi aj Dolné Orešany. V danom prestupovom období som už ale nemohol nikam prestúpiť ani hosťovať, tak som dal futbal bokom. S Marcelom Dvorákom z Dolných Orešian som bol stále v kontakte a nakoniec som prikývol na hosťovanie. V Pečeňadoch poznám veľa chalanov, hrajú tam aj moji spoluhráči z mládežníckych kategórií Spartaka, majú krásne futbalové prostredie a tvoria výbornú partiu. Rozhodol som sa ale pre Dolné Orešany, pretože si myslím, že je to pre mňa najvhodnejšie po tej veľmi dlhej pauze. Majú solídny tím, ktorý môže hrať o tie najvyššie priečky, zahrám si po boku so švagrom a sľúbili mi dobré orešanské vínečko,“ usmial sa.


Momentálne sú amatérske súťaže aj tréningový proces zastavený. V kondícii sa tak udržiava behaním a cvikmi, pri ktorých využíva vlastnú váhu tela.

 

„To je asi to jediné čo sa dá v tejto dobe robiť. Veľmi mi chýba kontakt s loptou, už pol roka som si nekopol.“


Amatérske súťaže sa zastavili v októbri. Nedohrali sa viaceré jesenné kolá a s rozbehnutím jarnej časti načas to aktuálne stále nevyzerá ružovo.


„Dohrávať zápasy cez pracovný týždeň na tejto úrovni je podľa mňa nešťastné riešenie, dôvod poznáme všetci. Ďalšia anulácia sezóny by zasa poškodila kluby, ktoré to mali na jeseň výborne rozbehnuté. Natiahnutie sezóny nejakým rozumným spôsobom sa zdá byť dobrým riešením. Verím, že múdre hlavy niečo vymyslia, zamyslel sa Kopúnek.

 

Počas prvého celoplošného testovania slúžil ako vojak v Šamoríne. Za odvedenú prácu dostal od vďačných domácich takúto tortu. Foto: archív dk

 

Vojakom v prvej línii

V pracovnom živote je Denis Kopúnek už druhým rokom profesionálnym vojakom. Patrí teda do tzv. kritickej infraštruktúry, ktorá bude prednostne očkovaná proti koronavírusu. 


„Nakoľko som už COVID-19 prekonal, mňa osobne sa momentálne vakcinácia netýka. Keď na to dôjde, tak ju určite dostanem,“ povedal.


V prvej vlne počas jarných mesiacov minulého roka vojakov Slovensko nasadzovalo na hranice, kde mali za úlohu komunikovať s osobami prichádzajúcimi na Slovensko a usmerňovať ich do povinnej karantény.


„Slúžili sme v pravidelnom cykle typu denná – nočná. Najnáročnejšie na tom bolo asi to, že sme sa domov chodili iba prespať a to doslova. Taktiež bolo náročné vysvetľovať osobám inej národnosti dôvody zákazu vstupu na naše územie, pretože neovládali napríklad anglický jazyk.“


Zažili aj niektoré úsmevné situácie. „Asi 60-ročná pani nás srdcervúco presviedčala, že ona nemôže ísť do štátnej karantény lebo práve otehotnela,“ dodal zvesela.

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2021 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda - bonus 2021
reklama