Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Kvalitná obuv do terénu je veľmi dôležitá, nepodceňujte výber

AKTUALITY - Firmy a PR | 26.1.2021, 17.33, reklamný článok

Už od malička je nám pripomínané, ako veľmi je dôležité zvoliť si kvalitnú obuv, nakoľko tá môže mať nemalý vplyv na správny vývoj chodidla. Pravdou je, že zlým výberom topánok si môžete okrem plochých nôh spôsobiť bolesti chrbta.

Kvalitná obuv do terénu je veľmi dôležitá, nepodceňujte výber

Ilustračné foto: COLOMBO NICOLA / Shutterstock.com
 

Ak často chodíte na turistiku do prírody a vystavujete chodidlá náročnejším terénom, o to viac musíte dbať na kvalitný pár topánok.

 

Pri turistike musíte rátať s tým, že sa bežne stretnete s klzkým, mokrým či, naopak, veľmi suchým povrchom.

 

Vaša outdoor obuv by mala byť schopná popasovať sa s týmto všetkým. Nie je nič horšie, ako vydať sa do terénu a mať okamžite premočené nohy, prípadne sa neustále šmýkať a mať problém udržať rovnováhu kvôli nekvalitnej podrážke.

 

 

Stabilita chodidla

Pre laikov v oblasti turistickej obuvi môže byť náročné vedieť, ako vybrať kvalitnú outdoorovú obuv, pretože ponuka je veľmi široká.

 

V prvom rade je rozdiel, či hľadáte topánky na leto či zimu.

 

V teplejších mesiacoch a pri jednoduchších trasách sú vhodné aj nižšie modely, na jeseň a zimu, kedy sa častejšie stretávate aj s dažďom či snehom, sú dobré vyššie páry topánok, ktoré vás navyše udržia v teple. 

 

V každom prípade, vaša noha musí byť stabilná a stiahnutá, a to najmä kvôli prípadným nerovnostiam na zemi.

 

Čo sa týka podrážky, tam je ideálna voľba kvalitná protišmyková guma. Tento parameter vám môže ušetriť nemalé zranenia, takže outdoorovú podošvu nepodceňujte.

 

 

Zabráňte prieniku vody

Ako sme už spomínali, počas turistiky je veľmi nepríjemné, ak vám topánka premokne, pretože len tak rýchlo ju nevysušíte a nepomôžu ani náhradné ponožky.

 

Pri kvalitnej outdoorovej obuvi sa často stretnete s membránou Gore-tex, ktorá zabraňuje presiaknutiu vody k nohe.

 

Tento špeciálny materiál môže mať dve alebo až tri vrstvy, vyberte si podľa vašej náročnosti na kvalitu a frekvenciu využívania turistickej obuvi vzhľadom na náročnosť terénov a počasie.

 

Každý vie, že nová topánka na nohe nemusí byť vždy úplne príjemná a výnimkou nie je ani outdoorová obuv.

 

Pri skúšaní si zásadne nasadzujte hrubšie ponožky, ideálne tie, ktoré aj reálne na turistiku využívate. V začiatkoch si dajte s novým párom topánok kratšiu trasu, aby ste zbytočne netrpeli.

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2021 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda - bonus 2021
reklama