Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Materiál, štýl či technológie? Podľa čoho si vybrať kvalitnú pánsku zimnú bundu

AKTUALITY - Firmy a PR | 27.1.2021, 12.02, reklamný článok

Zima udrela plnou silou a mínusové teploty sa postarali o to, aby sme konečne prevetrali aj teplejšie oblečenie. Odev, ktorý nás má chrániť nielen pred chladom, ale aj kúsky zo šatníka, v ktorých sa potrebujeme aj napriek niekoľkým vrstvám cítiť príjemne. Ako si ale vybrať tento typ odevu správne, aby sme sa cítili dobre aj v tom najchladnejšom ráne?

Materiál, štýl či technológie? Podľa čoho si vybrať kvalitnú pánsku zimnú bundu

Ilustračné foto: Evgenia_088/Shutterstock.com

 

Vzhľadom na obrovský sortiment vrchného oblečenia prezentovaného v množstve obchodov, je dôležité porozumieť modelom a typom búnd, čo konkrétne znamená, poznať základné kritériá výberu pohodlnej pánskej zimnej bundy, s ktorou budete spokojní.

 


Veľa záleží od materiálu

Aby bola vaša voľba čo najúspešnejšia, musíte porozumieť použitým a dostupným materiálom.

 

Ak hovoríme o zimnom vrchnom oblečení, bunda vás musí dobre chrániť pred chladným počasím a vetrom. Kvalitný výplňový materiál je preto základ. 


Z dostupných typov najlepšie udržuje teplo vlna a kašmír. Kašmír je materiál, ktorý v zime lepšie zahrieva, je príjemný na dotyk, no môže ovplyvniť cenu odevu.

 

Ak si ale chcete kúpiť skutočne kvalitnú a hrejivú vec, ktorú môžete nosiť niekoľko sezón po sebe, vyberte si model vybavený nielen týmto materiálom ale aj vláknami „thinsulate“, ktoré  sa všívajú do podšívky.


Aby bol efekt ešte lepší, je dobré, ak investujete nielen do výplňového materiálu, ale aj toho vrchného.

 

V tomto prípade preto určite neoľutujete, ak si na túto a niekoľko ďalších sezón vyberiete vždy moderné a kvalitné pánske kožené bundy.


Kožené vrchné odevy sú nadčasovou klasikou, ktorá zostane aktuálna aj po ďalšie roky, čo je spôsobené zjavnými výhodami tohto materiálu, ku ktorým patrí najmä: 

  • trvanlivosť; 
  • praktickosť; 
  • vynikajúce termoizolačné vlastnosti.

 


Pohodlie ovplyvňuje aj správna veľkosť bundy

Ak ste si vybrali vhodný materiál, je pred vami štúdium otázky, ako si vybrať teplú pánsku zimnú bundu na základe správnej veľkosti.

 

V tomto prípade existuje jedno veľmi jednoduché pravidlo, ktoré hovorí, že vrchné oblečenie tohto typu by malo byť o jednu veľkosť väčšie.


Dôvodom je fakt, že pod pánskou zimnou bundou musí mať priestor aj teplý sveter alebo mikina, prípadné šál, košeľa či tričko.

 

Všetko tak, aby ste pri nosení tohto kúska oblečenia nemali žiadne nepríjemné pocity a necítili sa unavene.

 

Už menšia záťaž z oblečenia vám môže spôsobovať nepohodlie, ktoré ale nie je na svahu alebo pri ceste do práce vítané. 


V súvislosti  s veľkosťou pánskej zimnej bundy, ktorá vás v obchode zaujala, myslite aj na jej strih, šitie a spracovanie švov, ktoré vám pri nosení tohto zimného oblečenia môže narobiť poriadne veľa starostí. 


Aby ste sa uistili, že ste si vybrali správne:

  • vyskúšajte si bundu cez sveter alebo sako; 
  • posaďte sa na stoličku a zdvihnite ruky hore; 
  • pokúste sa ohnúť a zaviazať si šnúrky na topánkach; 
  • ohodnoťte pritom všetkom stupeň pohodlia.

 

 

Špeciálne vlastnosti a technológie

Veľmi dôležitou vlastnosťou vrchného zimného oblečenia je aj jeho odolnosť nielen voči chladu, ale aj vode a vlhkosti, ktorej je v tomto období naozaj požehnane.

 

V tomto smere má tie najlepšie vlastnosti spomínaná koža. Určite si ale všímajte aj vodoodolnosť materiálu, ktorú dodáva materiálu membrána eVent alebo Sphere technológia, ktorá sa postará, aby ste sa v bunde nepotili a mali vždy potrebný komfort.


Čím detailnejšie si na svoj nový model bundy posvietite, tým viac pohodlia si v nej užijete. Tak na to pri jej výbere myslite.

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2021 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda - bonus 2021
reklama