Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Spartakovec Vlasko: Trajkovski bol jeden z najlepších obrancov maďarskej ligy

ŠPORT - Futbal - Spartak | 28.1.2021, 06.30, Ján Král

Ján Vlasko sa stretol s hráčom, ktorý je momentálne v Trnave na skusoch, vo svojom predošlom pôsobisku.

Spartakovec Vlasko: Trajkovski bol jeden z najlepších obrancov maďarskej ligy

Ján Vlasko. Foto: Ján Král

reklama

 

So slovinským ľavým obrancom Dejanom Trajkovskim, ktorý je v trnavskom Spartaku momentálne na skúške, hrával v čase jeho pôsobenia v Puškášovej akadémii aj súčasný stredopoliar bílích andelov Ján Vlasko.

 

O potenciálnej posile trnavského tímu hovorí ako o veľmi dobrom futbalistovi.


Trajkovski je už rok a pol bez klubu, Spartak ho preto prizval najprv na skúšku, po ktorej sa rozhodne, či v klube zostane alebo nie.

reklama

 

Dovtedy absolvuje vstupnú zdravotnú prehliadku, testy, tréningovú záťaž a nastúpi do duelu s Banskou Bystricou.


„V čase, keď som hrával v Puškášovej akadémii bol Dejan jeden z najlepších obrancov maďarskej ligy. Mal vtedy za sebou dobrý angažmán v holandskom Twente Enschede. Myslím si, že ak bude po fyzickej stránke v poriadku, môže nám výrazne pomôcť. Poznám ho ako veľmi dobrého futbalistu a vhodný typ do kabíny,“ povedal o Trajkovskom Ján Vlasko.


S bývalým spoluhráčom sa stretol dnes pred tréningom, stihli prehodiť zatiaľ len zopár slov.

 

 

Prípravu mu limituje zranenie

Vlasko sa momentálne zotavuje zo zranenia. Po návrate zo sústredenia na Malte pocítil na tréningu pichľavú bolesť v ľavom kolene. Vyšetrenia ukázali, že ide o zapálenú šľachu.


„Doktor povedal, že to môže pri správnej liečbe trvať dva až tri týždne. Užívam protizápalové lieky, mám tréningové úľavy, no nevypadol som úplne zo záťaže. Pracujem na tom, aby som bol čo najskôr k dispozícii. Nechceme však nič uponáhľať.“


S trénerom Michalom Gašparíkom mladším svojho času hrávali, rozumejú si ako priatelia aj v súkromnom živote, v pracovnom však majú profesionálny vzťah.


„Tréner so mnou hovoril a povedal mi, že so mnou počíta. Chce, aby som zostal v klube. Ak sa nič nestane, mal by som na jar pokračovať v Spartaku a po jarnej časti ligy uvidíme, čo bude ďalej,“ dodal Vlasko.

 

 

Andeli triumfovali v zimnej Tipsport lige

Spartak sa stal víťazom zimnej Tipsport ligy. Súťaž sa hrala pre pandémiu koronavírusu a netradične rýchly štart českej ligy v obmedzenom formáte.

 

Duely sa uskutočnili v troch štvorčlenných skupinách, do hry zasiahli okrem českých druholigistov aj tri slovenské tímy – Spartak Trnava, Trenčín a Skalica.

 

V slovenskej skupine mali zviesť boje aj Zlaté Moravce, tie však pre rožšírený koronavírus v klube napokon svoju účasť museli odriecť, ostatné družstvá tak získali body kontumačne.

 

Spartaku tak napokon na celkový triumf stačilo chudobné víťazstvo 1:0 nad Trenčínom, ktoré sa zrodilo po vlastnom góle Pirinena a remíza 2:2 so Skalicou.

 

Celkovo totiž získal 7 bodov, rovnako ako druhá Chrudim, no dosiahol vďaka kontumácii lepšie skóre 6:2 (Chrudim 7:4).

 

Finálne poradie sa určovalo tabuľkou, kam sa započítali výsledky iba zo skupinovej fázy. 


Turnaj obmedzili hygienické opatrenia, pre ktoré bola zo zápasov vylúčená účasť divákov.  Pred každým duelom sa tímy museli testovať, čo bolo výrazná finančná záťaž.


„S touto povinnosťou sme pôvodne nepočítali a tak veľké finančné zaťaženie sme si my ani kluby nemohli dovoliť. Nakoniec sme ale našli riešenie. Po dohode s klubmi sme vypísané odmeny od Tipsportu pre každý zúčastnený tím venovali práve na platbu testovania,“ vysvetlil Aleš Kolár z organizačného tímu.

 

I preto sa napokon k Trnavčanom nedostanú pôvodne avizované "prize money" za triumf, ktoré mali byť vo výške 160-tisíc českých korún (viac ako 6000 eur).

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2021 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda - bonus 2021
reklama