Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Čo by sa pri stavbe rodinného domu nemalo podceniť?

SERVIS - Dom a záhrada | 29.1.2021, 08.39, reklamný článok

Stavba rodinného domu je finančne náročná záležitosť a je jednou z najväčších investícií rodín. Aj keď v posledných rokoch sa zvýšil záujem o bývanie v mestách, záujem o stavbu rodinných domov je stále pomerne vysoký. Ľudia sa snažia utekať z rušných miest na pokojnejší vidiek, kde majú väčší pokoj, súkromie a vlastnú záhradku pri dome.

Čo by sa pri stavbe rodinného domu nemalo podceniť?

Ilustračné foto: Suti Stock Photo / Shutterstock.com

Čo by sa ale pri stavbe rodinného domu nemalo podceniť?

 

 

Výber strešnej krytiny

Strešné krytiny sú vystavované rôznym vonkajším vplyvom, ktoré na ne nevplývajú práve najlepšie a práve preto pri výbere by sa nemal klásť dôraz na cenu, aj keď aj tá je dôležitá, ale predovšetkým na kvalitu a odolnosť.

 

Farebné prevedenie prispôsobujte výberu fasády a zamerajte sa predovšetkým na to, aby strešné krytiny dokázali odolať silnému vetru, snehu, dažďu a neohrozili ich plesne.

 

Zároveň je dôležité vyhnúť sa kúpe lacných krytín práve kvôli zatekaniu.


Vyberte si značkové strešné krytiny od najznámejších výrobcov a predajcov, ktorí vám zaručia vysokú kvalitu.

 

 

Hydroizolácia základov

Už pri stavbe základov rodinného domu by sa nemala podceňovať ich hydroizolácia. Hydroizolácia chráni pred prenikaním vody cez základy až do stien rodinného domu, čo môže mať za následok ich plesnenie.

 

Neustále plesnenie stien, priestoru za nábytkom môže spôsobiť aj absencia hydroizolácie, resp. nekvalitný materiál použitý na hydroizoláciu.

 

Ak si budete dávať podlahové vykurovanie a budete mať vo svojom dome kvalitnejšie liate podlahy, vyberiete si firmu, ktorá vám to celé zrealizuje.

 

Aj pri hydroizolácií nepodceňujte výber firmy, ktorá ale predáva izolačný materiál.

 

Pri stavbe rodinného domu by sa okrem výberu strešnej krytiny a hydroizolácie základov nemal podceniť výber okien, orientácia jednotlivých izieb na svetové strany a jednotlivé rozmiestnenie izieb.

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda
reklama