Spartak v generálke na ligu remizoval, k dispozícii ešte neboli všetky posily

ŠPORT - Futbal - Spartak | 30.1.2021, 15.56, Ján Král

Spartak Trnava v poslednom prípravnom zápase pred štartom jarnej časti Fortuna ligy remizoval s Banskou Bystricou 1:1.

Spartak v generálke na ligu remizoval, k dispozícii ešte neboli všetky posily

Bamidele Yusuf nastúpil tentoraz na ľavom krídle, v prvom polčase znamenal hrozbu pred bránku Banskej Bystrice. Foto: Ján Král

Súboj s druholigistom sa hral v nepríjemnom veternom počasí na umele tráve trnavskej Slávie. Za Spartak mohol skórovať Bamidele, Bukata, z pár krokov nedali gól Kolesár ani Cabral.

V 35. minúte ale Trnavčanom vyšla akcia, keď Olejník dostal z ľavej strany prihrávku, v šestnástke ešte posunul Bukatovi a ten presnou strelou otvoril gólový účet stretnutia.

V prvom dejstve mala Trnava herne navrch, Banská Bystrica sa dostala k jednej nepríjemnej strele.

Po hodine hry spartakovci prestriedali a druholigista sa čoraz viac tlačil dopredu v snahe vyrovnať.

Napokon sa to hosťom podarilo, keď v strede ihriska stratil loptu Savvidis, rýchlu kontru nedokázala trnavská defenzíva zastaviť a striedajúci Gonda mal dostatok času zoči-voči Rusovovi umiestniť strelu do siete.

„Zápas nám ukázal ďalšie veci. Boli tam dobré aj slabšie výkony. Proti trojobrancovému systému Dukly sa nám hralo ťažšie. V prvom polčase sme hrali proti vetru, preto sme sa snažili dostávať dopredu najmä cez krátke prihrávky. Hlavne zo začiatku sme sa ale sami zatvárali na vlastnej šestnástke. Toto nechceme hrať. Postupne sme z toho vedeli prejsť, boli sme nebezpeční a vytvorili si aj príležitosti. Áno, mal ich aj súper, ale myslím si, že keď nijak inak, mal sme vyhrať aspoň 1:0. Nemôžeme spraviť pri konci chybu, aká sa stala. V dueli boli situácie, z ktorých sme mohli zvýšiť skóre, ale aj Dukla si vypracovala šance. Musíme na tom zapracovať. Chceli sme si udržať nulu na konte inkasovaných gólov, to sa nám nepodarilo,“ zhodnotil zápas tréner Spartaka Michal Gašparík mladší.

Tréner Michal Gašparík počas prestávky mužstvu odovzdával taktické pokyny. Foto: Ján Král

Hodinu zo zápasu odohrala zostava, ktorá by sa mohla podobať na tú, ktorá vybehne o týždeň na ligový duel v Zlatých Moravciach.

„Z veľkej časti áno, máme ale varianty aj tým, že sa nám otvárajú nové možnosti i vďaka hráčom, ktorí neabsolvovali celú prípravu a vracajú sa alebo pribúdajú do kádra.“

K dispozícii ešte neboli nové posily. Milan Ristovski sa pripojí k tímu začiatkom budúceho týždňa. Filip Twardzik len včera podpísal zmluvu, preto ešte nehral. Trénera andelov oba príchody do tímu potešili.

„Vyzeralo to, že sme dlho nečinní v prestupovom období. Čakali sme ale do poslednej chvíle a napokon sme priviedli adekvátne posily. Chceli sme herného stopéra, ľaváka a nakoniec sa nám ho podarilo získať v podobe Twardzika. Ristovski má za sebou zranenie, ale vo futbale je to bežná vec a má taký vek, že si myslím, že ho to nebude vôbec limitovať. Ak sa dostane do formy, v akej hral v Nitre, určite bude prínsosom.“

Dejan Trajkovski nastúpil na záverečných tridsať minút na post ľavého obrancu. Po zápase absolvoval s hráčmi, ktorí prišli do hry ako striedajúci alebo vôbec nezasiahli do duelu (Boledovič, Kotlár, P. Karhan, Kamenár) tréning. Foto: Ján Král

Spartak sa ešte pokúsi získať počas tohto prestupového obdobia ďalšiu posilu. Andeli zvažujú okrem toho aj angažovanie Dejana Trajkovskeho.

Slovinský ľavý bek so zaujímavou minulosťou je rok a pol bez klubu, preto hráča pozvali červeno-čierni najprv na skúšku.

„Ťažko hodnotiť hráča na základe dvoch dní. Pre nás ako klub je to samozrejme risk, ak ho podpíšeme. Na druhej strane, vidím tam perspektívu do budúcnosti, pretože výkonnosť časom určite bude mať. Keď sa pre neho rozhodneme, v tomto smere mu budeme veriť. Musíme si k rozhodnutiu sadnúť viacerí a celé si to vyhodnotiť. Nie je to hráč, ktorý nám pomôže v úvodných jarných kolách, ale môže nám pomôcť v ďalších súbojoch, keď sa rozohrá,“ dodal Gašparík.