Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Pred štartom ligy: Dušan Radolský vidí v hre Spartaka pozitívne prvky

ŠPORT - Futbal - Spartak | 5.2.2021, 10.32, Ján Král

Vývoj v trnavskom Spartaku počas zimnej prestávky pozorne sleduje aj Dušan Radolský. Trnavčan, ktorý v minulosti viedol červeno-čiernych z pozície šéfa realizačného tímu, dnes pôsobí ako zástupca trénerov vo výkonnom výbore Slovenského futbalového zväzu, nenechá si však utiecť novinky z trnavského futbalu.

Pred štartom ligy: Dušan Radolský vidí v hre Spartaka pozitívne prvky

Dušan Radolský. Foto: Ján Král

reklama

 

Počas predošlých týždňov zachytil v Spartaku viacero pozitívnych momentov. Prostredníctvom televíznych prenosov si pozrel vybrané prípravné zápasy andelov.

 

„Príprava bola špecifická z toho pohľadu, že hneď v jej úvode mančaft absolvoval duel turnaj na Malte, kde mal možnosť prestížnych zápasov s českými protivníkmi. V trnavskej hre sa objavili náznaky vysokého pressingu a slušný návrat hráčov, zároveň mi však pri návrate chýbala lepšia organizácia hry, na čom budú ešte tréneri určite pracovať. V dueli so Skalicou sa mi páčil prvý polčas, góly padli po dobre zvládnutých momentoch hry a pekných akciách,“ vraví Dušan Radolský.


Ocenil, že príležitosť dostali viacerí mladí hráči, ktorí ešte vekovo spadajú do dorasteneckej kategórie. 

reklama


„Som rád, že sa tam objavili mladí chlapci z akadémie, ukázali dobrý pohyb a dravosť. Tréner Michal Gašparík má o nich detailné poznatky zo svojho pôsobenia pri mládeži a dokáže ich teda ohodnotiť. Mladíci dostali signál, že aj v Trnave majú perspektívu, aby sa cez klub dostali k mužskému ligovému futbalu a to je dobre.“


Na ďalší vývoj sezóny z pohľadu Spartaka bude mať Radolského názoru zásadný vplyv výkonnosť skúsených hráčov. 


„Ostrieľaní hráči budú musieť potiahnuť mladých. Rusov v bránke predstavuje kvalitu, defenzíve by mohol pomôcť Twardzik, ktorého ešte z jeho pôsobenia v Ružomberku poznám ako vyspelého hráča. Ak bude mať formu, dôležitým prvkom zálohy bude Savvidis. Verím, že svoju kvalitu na ihrisku predá Mikovič, takisto očakávam, aby potiahli už v lige zabehnutí hráči Grič a Kolesár. Keby bol v plnej sile, tak určite Vlasko. Títo hráči musia byť vzorom pre mladých. Ak by sa ešte uzdravili Anthony a Yao, môže to byť dobre vyskladaný mančaft,“ myslí si Radolský.


„Záležať bude od toho, ako rýchlo trénerské požiadavky hráči pochopia a zrealizujú. Iné je príprava,iné majstrák. Za podstatné považujem, aby mužstvo malo hernú disciplínu, osvojilo si taktiku a zohralo sa,“ pokračoval.


Primárnym cieľom klubu je prepracovať sa do prvej šestky. „Želal by som im to, Spartak ako silná značka potrebuje účasť medzi najlepšími,“ uzavrel Radolský.


Spartak vstúpi do ostrých bojov o body už v sobotu 6. februára, keď o 14:00 nastúpi v Zlatých Moravciach na dohrávaný duel jesennej časti proti domácemu ViOn-u.


O týždeň neskôr privítajú červeno-čierni doma Senicu. Stretnutia sa musia hrať pre protipandemické opatrenia bez účasti divákov.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2021 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda - bonus 2021
reklama