Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Spartak privíta Senicu, k dispozícii už budú Savvidis, Mikovič aj Ristovski

ŠPORT - Futbal - Spartak | 13.2.2021, 06.00, Ján Král

Futbaloví fanúšikovia môžu po novom ligové zápasy sledovať na novej webovej platforme.

Spartak privíta Senicu, k dispozícii už budú Savvidis, Mikovič aj Ristovski

Spartakovci si v piatok zatrénovali na Štadióne Antona Malatinského. Foto: Lukáš Grinaj

reklama

 

Sneh na Štadióne Antona Malatinského je vďaka vykurovaniu hracej plochy roztopený, tráva je na súčasné ročné obdobie v solídnom stave a vyzerá to tak, že k futbalu bude napokon zhovievajšie aj počasie.

 

Počas sobotného ligového duelu medzi Spartakom Trnava a FK Senica má byť teplota napokon len tesne pod nulou, čo sa dá v porovnaní s predošlými nepríjemnými mrazivými dňami označiť ako relatívne príjemne oteplenie.


Duel má výkop v sobotu 13. februára o 14:00. 

reklama

 

Pre protipandemické opatrenia sa musí hrať bez prítomnosti divákov. Tí si premiérovo môžu pozrieť duel online na ifortuna.sk, ktorá nahradí doterajšieho internetového vysielateľa huste.tv.


Únia ligových klubov hlási, že všetci ligisti mali počas pravidelného testovania na koronavírus negatívny výsledok na Covid-19. Z tohto dôvodu sa teda harmonogram duelov meniť nebude.

 


Spartakovci si v piatok zatrénovali na hlavnom štadióne. "Trávnik bol vo vynikajúcom stave, na zápas je veľmi dobre pripravený, verím, že budeme aj my, zápas nám vyjde a zabodujeme naplno," povedal stredopoliar Spartaka Peter Kolesár.

 

Tréner Spartaka Michal Gašparík mladší už môže počítať so Savvidisom a Mikovičom, ktorí sa vracajú po odpykaní si disciplinárneho trestu za žlté karty.

 

Oproti duelu v Zlatých Moravciach by už na súpiske nemal chýbať ani útočník Milan Ristovski, zimná akvizícia andelov z Rijeky.

 

„Nie som ten typ trénera, ktorý sa riadi heslom, že víťazná zostava sa nemení. V prvom rade sa pozerám na to, ako sa chalani prezentujú počas týždňa a zostavu vyberám aj podľa súpera a taktických variantov, ktoré pripravujeme. Áno, konkurencia je tu momentálne veľká, to tu chýbalo a bude problém sa vôbec dostať do nominácie na zápas,“ povedal tréner Gašparík pre webovú stránku Spartaka.


Mimo hry zostávajú dlhodobo zranení Afričania Yao a Anthony, hoci druhý menovaný už zaberá pod dohľadom kondičného trénera Dávida Moravca. 


Senica je momentálne na poslednej priečke, v zime však pritiahla do kádra aj zaujímavých slovenských futbalistov Gubu (Karviná), Turčáka (Petržalka) či Trnavčanom dobre známeho Gamboša (Žilina). Citeľnou stratou však môžu byť odchody Yenneho a Mosesa.

 


Celé 19. kolo je venované pamiatke Jozefa Vengloša. Jedna z najväčších osobností slovenského futbalu odišla na večnosť 26. januára vo veku nedožitých 85 rokov. 


Na každom štadióne si pred duelom prítomní uctia pamiatku legendárneho trénera, ktorý si skvelé meno spravil aj v zahraničí, minútou ticha.

 

Predpokladané zostavy

SPARTAK

Rusov

Koštrna, Grič, Twardzik, Mikovič

Savvidis

Cabral, Kolesár, Bukata, Bamidele Yusuf

Olejník

 

SENICA

Fryšták

Kopečný, Carrilo, Asanovič, Šimčák

Addo, Gallovič

Turčák, Piroska, Košťál

Malec

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2021 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda - bonus 2021
reklama