Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Stredné školy v kraji zostanú aj na budúci týždeň zatvorené

AKTUALITY - Región | 13.2.2021, 10.46, prispievatelia

Stredoškoláci pokračujú v dištančnom vzdelávaní, päť zo siedmich okresov je podľa regionálneho COVID automatu v štvrtom stupni varovania, teda čiernych.

Stredné školy v kraji zostanú aj na budúci týždeň zatvorené

Žiaci Strednej priemyslenej školy technickej na Komenského ulici v Trnave si na návrat do lavíc tiež ešte počkajú. FOTO: pm

reklama

 

 

Trnavský samosprávny kraj nechá všetkých päťdesiat stredných škôl vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti aj naďalej zatvorených, pokračovať budú v dištančnom vzdelávaní.

 

Dôvodom je zlá epidemiologická situácia v kraji, päť okresov zo siedmich je podľa regionálneho COVID automatu čiernych.

 

„Situácia v Trnavskom kraji je momentálne mimoriadne vážna. S otvorením škôl sme sa preto rozhodli ešte počkať. Všetci naši stredoškoláci sa tak budú vzdelávať naďalej online. Pripravujeme sa však na epidemiologicky bezpečné otvorenie škôl, ako aj na očkovanie učiteľov,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Pohoda na terase
reklama

 

Možnosť otvorenia škôl bude župa prehodnocovať každý týždeň.

 

Župa podľa Viskupiča priebežne sleduje a vyhodnocuje aktuálny vývoj epidemiologickej situácie a pripravuje sa na reštart prezenčného štúdia.

 

Oproti materským a základným školám, študenti stredných škôl často dochádzajú cez hranice okresov, niekedy aj krajov. Navyše, časť z nich je ubytovaná v internátoch.

 

V tejto súvislosti pokračuje aj prevádzka liniek prímestských autobusov v prázdninovom režime, a to až do odvolania. Po dohode so župou dopravcovia posilnili vybrané školské spoje.

 

Podľa regionálneho COVID automatu sú v 4. stupni varovania (čierne) okresy Dunajská Streda, Galanta, Hlohovec, Piešťany a Trnava, v 3. stupni varovania (bordový) je okres Senica a najlepšia situácia v Trnavskom kraji je v okrese Skalica, ktorý je jediný v druhom stupni varovania.

(SITA)

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2021 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda - bonus 2021
reklama