Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Kvalitné vybavenie i vzdelávací proces: Spojená škola posúva mladých dopredu

AKTUALITY - Firmy a PR | 21.2.2021, 10.51, reklamný článok

Kam na strednú školu? Túto otázku si čoraz častejšie kladú žiaci deviateho ročníka. Možností je viacero, jedným z dôležitých kritérií sú poskytované podmienky na štúdium. A Spojená škola na Ulici Jána Bottu v Trnave veru má čo ponúknuť. 

Kvalitné vybavenie i vzdelávací proces: Spojená škola posúva mladých dopredu


Spojená škola pozostáva z dvoch organizačných zložiek – Strednej športovej školy a Gymnázia. Vznikla v roku 1990 a odvtedy prešla viacerými zmenami názvu. 


„Mnohí nás poznajú ešte pod názvom Športové gymnázium J. Herdu. Škola však stále funguje rovnako. Ako klasické gymnázium, aj ako športová škola s odborom športové gymnázium,” hovorí riaditeľ školy Peter Toman.


Stredná športová škola vytvára podmienky na vzdelanie a zároveň upraveným rozvrhom umožňuje športovcov naďalej ich plnohodnotný výkonnostný rast aj počas školského roka.

 


Gymnázium dlhodobo ponúka štvorročné štúdium a ako novinku od školského roka 2021/2022 aj osemročné štúdium, v ktorom je školský vzdelávací program upravený na podporu športového nadania a je teda vhodný najmä pre športovcov.


Na škole sú k dispozícii aj špeciálne jazykové učebne, laboratóriá, školská knižnica s čitárňou, posilňovňa a zrekonštruované športoviská.


Nechýbajú vlastná jedáleň, bufet a možnosť internátneho ubytovania. Študenti majú šancu zapojiť sa do mimoškolských krúžkov či tvorby školského časopisu Nový blesk.


Dôležité slovo má Školský parlament, ktorý organizuje mnohé akcie, imatrikulácie, súťaže a dáva príležitosť konštruktívne vyjadriť názory žiakov.


Zo Spojenej školy každoročne vyrážajú na exkurzie po Slovensku alebo do zahraničia. 


Škola sa profiluje ako ideálna príprava na vysokoškolské štúdium a  môže byť odrazovým mostíkom k budúcim povolaniam ako sú lekári, programátori, chemici, ekonómovia, novinári, športovci a iné. 

Možnosti štúdia

Pre žiakov 9. ročníka ZŠ ponúka Spojená škola, Jána Bottu 31, Trnava v školskom roku 2021/2022:


a) 4-ročné štúdium na Strednej športovej škole, odbor športové gymnázium, otvorenie 2 tried pre 50 žiakov, ide o individuálne, ako aj kolektívne športy, talentovky sa uskutočnia 5. a 6. mája, druhý termín je 12.-13. mája

 

alebo

 

b) 4-ročné štúdium na Gymnáziu, otvorenie 2 tried pre 50 žiakov, prijímačky zo slovenského jazyka a matematiky sa budú konať 3. a 10. mája 2021

 

Pre žiakov 5. ročníka ZŠ ponúkajú novinku, ktorou je 8-ročné štúdium síce na Gymnáziu, ale vhodné je pre športovcov, pretože vzdelávací program bude zameraný na rozvoj športového nadania. Otvárajú jednu triedu pre 18 žiakov, prijímačky zo slovenského jazyka a matematiky budú 3. a 10. mája 2021.

 

Viac o možnostiach štúdia na škole nájdete na sportgym.sk 

 

Všetky informácie o prijímacom konaní na Strednú športovú školu nájdete TU a na gymnázium TU.

 

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2021 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda - bonus 2021
reklama