Trnavské volejbalistky zabojujú o piate miesto v záverečnom dueli skupiny

ŠPORT - Volejbal | 17.2.2021, 06.00, prispievatelia

Volejbalistky Hit UCM Trnava zaznamenali deviate víťazstvo v sezóne.

Trnavské volejbalistky zabojujú o piate miesto v záverečnom dueli skupiny

Smeč Lucie Behúnovej. Foto: Hit UCM Trnava

Hit UCM Trnava odohral v piatok prvý domáci tohtoročný zápas. V predposlednom kole nadstavbovej časti privítali trnavské volejbalistky mladé hráčky z Projektu RD.

V zostave Trnavčaniek tentoraz chýbala smečiarka Konárová, nenastúpila ani Vasková pre povinnú karanténu. Na poste libera sa ukázala Jakábová a na smeči nastúpila Sarah Ondrejková.

Krátky extraligový debut si pripísala 18-ročná volejbalistka Stieranková.

Dievčatá z Projektu si v každom sete utvorili štvorbodový náskok (v prvom 16:12, v druhom 13:9, v treťom 11:7), ale ani raz im to napokon nestačilo. Trnavčanky zakaždým manko zmazali a lepšie zvládli koncovky.

V prvom aj druhom sete si od stavu 20:20 pomohli štyrmi bodmi v sérii (24:20) a v treťom dejstve po tom, ako tiež premárnili štvorbodový náskok (18:14, 21:21), pridali v závere ďalšiu štvorbodovú šnúru.

Zápas ukončila dvoma esami o pásku nahrávačka a kapitánka Hit UCM Trnava Grófová.

Najviac bodujúcou hráčkou stretnutia bola so 16 zápismi do štatistík hosťujúca smečiarka Jozeková, na strane domácich skúsená smečiarka Behúnová (14).

Trnavčanky dominovali v počte blokov (10:3), o sedem sa postarali "streďáčky" Vojtechová (4) a Límová (3).

V záverečnom zápase nadstavby extraligy žien sa rozhodne o piatom mieste v tabuľke v skupine 5.-8. v priamom súboji medzi Hit UCM Trnava a VK Pirane Brusno.

Keďže v skupine 1. - 4. je už poradie známe, je isté, že v 1. kole play-off sa družstvo z piateho miesta stretne s VK Nové Mesto nad Váhom a zo šiesteho miesta s družstvom VC Strabag Bilíkova Pezinok.

Zaujímavosťou je, že za Projekt RD nastúpila Trnavčanka Viktória Ondrejková, dcéra dlhoročného futbalového funkcionára Mareka Ondrejku, ktorá v Projekte RD hosťuje.

Zápas sa uskutoční v sobotu 20. februára od 18.00 v priestoroch športovej haly Strednej odbornej elektrotechnickej školy v Trnave, kde sa Hit UCM Trnava muselo pred záverom extraligy žien presťahovať.

Extraligový duel bude možné sledovať online na facebookovej stránke Hit Trnava alebo prostredníctvom webu svf.sk

HIT UCM TRNAVA - PROJEKT RD SVF 3:0 (22, 21, 21)
Rozhodovali: Pivarček a Sarka, bez divákov
Trnava: S. Ondrejková 6, Límová 6, Povrazníková 11, Behúnová 14, R. Vojtechová 8, Grófová 3, libero Jakábová (Sivičeková 0, Stieranková 0, Tomčíková 2). Tréner: R. Filípek.
Projekt RD: Tamara Hrušecká 4, Čilijaková 2, Štermenská 0, Jozeková 16, Kartíková 4, Skopalová 13, liberá Justhová a Miková (Valentová 4, S. Slivková 0, V. Ondrejková 1, Baráthová 0). Tréner: M. Maličký.
Hráčky zápasu: Lucia Behúnová (Trnava) - Klára Jozeková (Projekt RD)

Rastislav Filípek, tréner Trnavy: "Opäť náročný zápas pre nás, mladé ženy na druhej strane hrali odvážne a prvé dve tretiny v každom sete nás trápili do maximálnej možnej miery. Závery setov už išli jednoznačne lepšie nám, a tak sme nakoniec zaslúžene vyhrali."

Lucia Behúnová, najlepšia hráčka zápasu: "Vedeli sme, že to nebude ľahký zápas. Mladé hráčky Projektu hrali odvážne na útoku a dobre bránili v poli. V každom sete sme museli bodovo dobiehať súpera a maximálne sa koncentrovať v koncovkách, ktoré sa nám nakoniec podarili zvládnuť lepšie, hoci v treťom sete aj s trochou šťastia."