Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Zomrel dlhoročný futbalový funkcionár Veľkých Kostolian Michal Podolan

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 20.2.2021, 09.07, Ján Král

"Bol to človek, ktorý nikdy nepovedal nie a vždy sa snažil pomôcť," vravia o Podolanovi jeho spolupracovníci.

Zomrel dlhoročný futbalový funkcionár Veľkých Kostolian Michal Podolan

V júni 2017 sa Veľké Kostoľany tešili z postupu do štvrtej ligy. Hráči zobrali Michala Podolana na ruky a od radosti šéfa klubu vyhadzovali do vzduchu. Foto: archív Miroslava Maca

 

Smutná správa prišla z Veľkých Kostolian. V piatok 19. februára vo večerných hodinách zomrel vo veku 57 rokov dlhoročný funkcionár a sponzor tamojšieho futbalového klubu Michal Podolan.


Futbal vo Veľkých Kostoľanoch finančne aj organizačne podporoval viac ako štvrťstoročie, bol pri postupoch klubu do vyšších súťaží a hlavne pri budovaní futbalového štadióna, na ktorý môžu byť v obci ľudia hrdí. 

 

Michal Podolan (vľavo) pri preberaní poháru pre víťaza piatej ligy z rúk Pavla Šípoša, vtedajšieho predsedu Západoslovenského futbalového zväzu. Foto: Ján Král

 


Spolu s kolegami sa mu podarilo vybudovať krytú tribúnu, automatický zavlažovací systém trávnika, dve tréningové ihriská, oplotenie štadióna, vylepšiť zázemie pre hráčov a iné.


„Štadión je odkaz pre budúce generácie. Michal bol maximalista, vždy chcel veci robiť najlepšie, ako sa dalo. Taký je aj štadión. Vždy vravel, že to nerobíme pre seba, ale zostane to tu aj pre našich nástupcov. Pre mladých hráčov môže byť inšpiráciou, aby sa venovali futbalu zanietene, tak ako to robil človek, ktorý má na jeho súčasnom stave zásadný podiel,“ povedal Miroslav Maco, ktorý s Podolanom roky funkcionársky klub z Veľkých Kostolian viedli do jari 2019.

 

„Futbalom žil, neraz sme sa už ráno o šiestej stretli na ihrisku. Pred prácou prišiel pustiť závlahy. Prišiel som do areálu a on už sedel v aute a sledoval, či všetko beží ako má. Bývam kúsok od ihriska, keď som sa vracal domov, nezabočil som do svojej ulice, ale pokračoval rovno na štadión, kde sme sa znova stretli. Denne sme boli v kontakte. Išlo o človeka, akého nenahradíte."

 

Futbalový areál môžu Veľkým Kostoľanom závidieť široko - ďaleko. Foto: archív MM

 


Macovi pri spomienkach zvieralo hrdlo a ťažko hľadal slová. „Ešte tri týždne dozadu sme spolu volali, že chce ísť stavať na firme novú výrobnú halu. O pár dní na to bol v nemocnici. Vedel som, že má ťažký stav, ale veril som, že sa z choroby vylieči...“ nedopovedal vetu.


Michal Podolan bol v rámci regiónu úspešným podnikateľom, jeho firma WITTEX plus je známa výrobou tesnení a tesniacich materiálov. 

 

Tím Veľkých Kostolian, ktorý vybojoval postup. Zľavo Miroslav Maco, vedľa neho Michal Podolan. Foto: archív MM

 

 

Vo Veľkých Kostoľanoch žil a bol veľkým patriotom.

 

„Veľkokostoľanský klub bol pre neho jediný. Iný ho nezaujímal. Myslím si, že mnohí ľudia si z neho môžu brať príklad. Pre futbal obetoval svoj voľný čas, energiu, peniaze. S malými prestávkami ťahal futbalu dopredu 25 rokov, myslím si, že by si za to zaslúžil oveľa väčšie poďakovanie ako sa mu dostalo. Tisíckrát vyslovené ďakujem je málo,“ dodal Maco.

 

Posledná rozlúčka s Michalom Podolanom bude v stredu 24. februára o 15:00 na miestnom cintoríne vo Veľkých Kostoľanoch.

 

Pri vstupe na štadión spravili pietne miesto. 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2021 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda - bonus 2021
reklama