Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Tréneri Jarábek a Hoftych na seba nevyzreli, remízu doriešili slivovicou

ŠPORT - Futbal - Spartak | 24.2.2021, 11.42, Ján Král

V českej futbalovej lige sa cez víkend stretli mužstvá, ktoré vedú bývalí tréneri trnavského Spartaka. Karviná pod taktovkou Juraja Jarábka privítala mužstvo Pavla Hoftycha z Liberca.

Tréneri Jarábek a Hoftych na seba nevyzreli, remízu doriešili slivovicou

Juraj Jarábek a Pavel Hoftych po zápase potvrdili kamarátske vzťahy. Foto: archív PH
 

reklama

Tak ako na jeseň, aj v odvete ani jeden z dvojice na druhého nevyzrel. Zrodila sa opäť remíza 1:1. Na gól hosťujúceho Rondiča z 57. minúty zakrátko odpovedal jeden z početnej slovenskej enklávy v kádri Karvinej Herc, body sa teda delili.


„Musíme byť vďační za bod, v prvom polčase sme mali šancu navrch, ale po zmene strán bol Liberec nebezpečnejší. Vyrovnali sme, potom sme to ubránili. Bod je nakoniec asi dobrý pre oboch. Po zápase sme sa s Pavlom pozdravili, prehodili pár kamarátskych slov a pozval som ho na štamperlíček moravskej slivovice,“ usmial sa Juraj Jarábek.


Obaja tréneri sa zhodli, že nad kamarátmi radi víťazia.

John Manville 04
reklama

 

„Mimo futbalu musia vládnuť kamarátske vzťahy, cez duel však brata nepoznám. To som povedal aj Jurajovi už pri zvítavaní sa. Po stretnutí sme našli v uvoľnenej debate viaceré spoločné témy. Hovorili sme aj o Jurovom otcovi, ktorý ma viedol v Slušoviciach ešte ako hráča a veľmi rád na neho spomínam,“ povedal Pavel Hoftych.


Jarábek s Hoftychom nikdy priamo nespolupracovali, osobne sa však dlhodobo poznajú. Hoftych bol manažérom v Spartaku v čase, keď Trnava hľadala po nevydarenej záchranárskej sezóne trénera pre nový ročník. Majiteľom vtedy odporučil práve Jarábka. 


„Keď som sa vrátil o tri roky do Spartaka vrátil, už tam nepôsobil. Boli sme vždy športoví konkurenti na linke Trnava – Zlaté Moravce, stretávali sme sa však, občas sme si zašli do vinotéky na Halenárskej,“ spomína Hoftych. 


Libercu patrí aktuálne piata priečka tabuľky, na štvrtý Jablonec stráca len tri body.

 

„Tvoríme dobrý tím, opieram sa o šikovný realizačný tím, Liberec je zdravý klub. Hlavný cieľ sme prekročili už na jeseň, keď sme sa dostali do skupinovej fázy Európskej ligy, s čím niekto nepočítal. Zachutilo nám to a hoci nemáme príkaz od majiteľa obsadiť európske priečky, snívame o tom, že by sme si to radi zopakovali,“ dodal český kouč.


Juraj Jarábek je v českej lige už etablovaným koučom. Do klubu prišiel na jeseň 2019, tím zachránil v súťaži a v aktuálnom ročníku s ním pláva v pokojných vodách tabuľky. 


„Českú ligu som pozorne sledoval ešte predtým, než som získal angažmán v Karvinej. Škoda korony, diváci v hľadisku chýbajú. Predtým boli štadióny zaplnené. Cítim tu väčší záujem o futbal, mnohé zápasy sú v televízii, v médiách sa o lige veľa píše. Samotná kvalita zápasov je vyššia ako na Slovensku,“ podotkol rodený Trnavčan, ktorý sa domov teraz dostane ako pendler raz týždenne.


V slovenskej lige loví viaceré posily, keďže ako hovorí, z českého trhu je ťažké priviesť hráča. Problémom bývajú financie.


„Mám aj teraz na Slovensku vytipovaných pár hráčov, tu sa však pracuje tiež v skromných podmienkach, takže väčšinou sa obzeráme po futbalistoch, ktorí sú blízko koncu zmluvy. Nemáme takú ekonomickú silu ako tímy v západnom Česku.“


Ako dodal, pozorne sleduje aj vystúpenia Spartaka. „Teším sa, že pod trénerom Mišom Gašparíkom vyhrali hneď tri úvodné zápasy. Prvá šestka im neutečie, dobre sa posilnili, aj Filipom Twardzikom, ktorý je výborný smerom dopredu. Držím im palce. Som rád, že Michal ako Trnavčan sa opiera aj o mladých hráčov a dáva šancu tiež odchovancom,“ uzavrel Jarábek.

 

 

Navrhuje pustiť šport pre mládež

Česko aj Slovensko sú silne zasiahnuté koronavírusom a patria v tomto ohľade k negatívnym svetovým rekordmanom. 

 

V Českej republike sú rovnako ako na Slovensku pre pandémiu zastavené nižšie futbalové ligy s výnimkou profesionálnych súťaží.

 

Pavel Hoftych však nepovažuje všetky opatrenia za šťastné, naopak, mnohé vníma ako nelogické a nestotožnuje sa s nimi.

 

Po nedávnom dueli s Plzňou si na pozápasovú tlačovku dal rúško, na ktorom bol nápis „Nechajte deti trénovať a súťažiť“, čím vyzval na uvoľnenie reštrikcií do takej miery, aby mohla aspoň mládež znova trénovať a športovať.


„Ozvali sa mi mnohí ľudia, ktorých som ani nepoznal a poďakovali mi za iniciatívu. Kladné reakcie mi prišli aj z futbalových zväzov. V Česku sa teraz debatuje o otvorení škôl. Každopádne, ako v našej republike, tak aj na Slovensku súčasnosť pripomína Kocúrkovo, kde nikto nevie, čo bude zajtra. Verím, že kohútik sa nebude priťahovať, ale uvoľňovať. Pohyb a športovanie podporuje imunitu, ak ich deťom uberáme, z dlhodobého hľadiska im to môže uškodiť a zasiahnuť negatívne práve do ich imunity,“ myslí si Hoftych.

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2021 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda - bonus 2021
reklama