Trnavské rybníky
reklama

Golfisti chcú v marci otvoriť areál, chystajú viaceré novinky

ŠPORT - Golf | 25.2.2021, 12.05, prispievatelia

Golfový areál v Trnave sa napriek nepriaznivej pandemickej situácii naplno pripravuje na novú sezónu. Mladých športovcov čaká posilnený trénerský tím, návštevníkov novinky. Ak to počasie a situácia dovolia, areál otvoria už 13. marca. 

Golfisti chcú v marci otvoriť areál, chystajú viaceré novinky

Golf je šport pre mužov aj pre ženy. Trnavské odpalisko je ideálne, aby si na ňom tento šport vyskúšali aj neskúsení hráči. Foto: Alexandra Galambová

Púpavy pri aleji
reklama

 

Cez zimu sa venujú najmä údržbe a opravám v areáli. Vnútorné priestory klubovne opravujú a maľujú. Vonkajšie tréningové plochy a zeleň taktiež potrebujú pred sezónou ošetriť.

 

Klub cez zimu napríklad objednal 15-tisíc nových golfových loptičiek. Tie nebudú slúžiť len návštevníkom, ale aj športovcom, ktorých príprava je ovplyvnená pandémiou.

 

„Skupinové detské tréningy žiaľ kvôli pandémii neprebiehajú a naši juniori trénujú len individuálne alebo pripadne prostredníctvom video hovorov,“ informuje člen prezídia trnavského golfového klubu Michal Novotný. 

ŠUPA technika
reklama

 

Nadchádzajúca sezóna však bude bohatá. Návštevníci sa v tomto roku môžu tešiť na viacero tematických turnajov.

 

V minulosti si obľubu získali najmä turnaje golfista-negolfista, otec-syn, turnaj o najlepšiu trnavskú golfovú rodinu a nočný turnaj.

 

„Novinkou bude turnaj v tzv. speed golfe, čo je spojenie behu a golfu. Taktiež sú v príprave aj detské športové tábory,“ uvádza Michal Novotný. 

 

Na svoje si prídu aj fanúšikovia stále populárnejšieho footgolfu, ktorý spája prvky golfu a futbalu. Športový areál bude aj naďalej pre footgolf ponúkať akciu 1+1, pričom v príprave sú aj turnaje pre amatérov a rodiny s deťmi.  

 

V športovom areáli sa v roku 2021 budú pre širokú verejnosť konať aj gastronomické zážitky. Nové podujatia tak nadviažu na minuloročné tematické grilovačky a kulinárske zážitky spojené so západom slnka. 

 

O ihrisko je pravidelne dôkladne postarané. Foto: Matúš Koprda

 

 

Športovci aj napriek komplikovanej príprave neostanú bez súťaží. Športový klub so svojimi talentmi plánuje v tomto roku nadviazať na úspechy z minulosti.

 

V minulom roku zarezonovala najmä obhajoba prvého miesta medzi klubmi na podujatí s názvom Túra olympijských nádejí.

 

Víťazom kategórie do 12 rokov sa medzi chlapcami stal Marek Choma. V kategórii do 14 rokov vyhral Simon Novotný a medzi dievčatami Eliška Jančovičová.

 

V skupine športovcov do 16 rokov medzi chlapcami získal prvé miesto Alex Kováč. Laura Póšová a Tomáš Šmiček, ktorí sú reprezentanti Slovenska v golfe, trnavský klub reprezentovali medzi dospelými.

 

Majstrom Slovenska žiakov sa stal Adam Labanc.

 

Klub hľadá sponzorov a donorov pre mladých športovcov. Prispieť môžete tiež darovaním 2 percent zo svojej dane.

 

(TS)

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX
reklama