Trnavské rybníky
reklama

Jako som scel bojuvat ze zločinoscu

BLOG - Dzetko Krúpik | 6.9.2011, 00.00, prispievatelia

Zaseky mi négdo pajzól bicyglo. Ked ma pamat nešálí, tak je to za posledných desat rokóv už štvrté. Akurát nevím, kemu načo bude. Já som ho chosnuval, len abych ho ovešal s cégráma z nákupom a nemosel congat pakle z mlékom, krumple, cibulu a chléb domo v rukách. Jazdzit sa na nem nedalo.

Predné koleso malo osminu, na zadném defekt, brzdy nefunguvali, jeden betál odlomený. Ani retaz, s kerú bolo zašprajcuvané, mi ten kmín nenehál. Pri téj príležitosci ma napadól taký podnikatelský zámer: Založit agentúru, kerá by sa zaobírala réšením takých šelijakých lumpární, na keré nemajú neskáj policajti čas.
Šak nescíhajú objasnuvat daleko vačé zločiny, než je nejaké ukradnuté bicyglo. Začal som sleduvat
f televízore tí kriminálky, že jak to robá indze. Došól som ge temu, že na to mosá byt ludé, kerí majú nélen špecijálný fištrón, ale mosá poznat aj šecký bojové umená, čo jích len na svete existuje. To sce proste serijózné výberové konání na personál takéj agentúry. Večer som si otvoril pivo a začal formuluvat podmínky na prijací: Záujemca mosí byt nezatažený z minuloscu. To znamená, že sa mosel narodzit najneskór tak roku 1980, a najlepší jako sirota, aby négdo néčo na neho nenašól skrzeva jehových rodičóf. Mal by byt milijonárom, aby ho nigdo nemohól šmírgeltuvat, teda uplacit. Tí milijóne by mal zdzedzit po nejakém pretkovi choda z Afstrálije, aby nemal problémy s priznávaním póvodu majetku.
Požaduvané zdzelání - fiškál skrz občanské, hospodárské, obchodné, trestné a medzinárodné právo. Kerí absolvuvali ešče aj lekárskú fakultu a majú aspon dve atestácije, budú mat prednost. Požaduvané IQ, minimálne 150. To by asnád móhlo stačit. Adept mosí ešče ovládat šecký normy spoločenského chováná, aby sa nestalo, ked bude vystupuvat na súde, že preceda zruší pojednávaní skrzevá procesnú chybu. To jako že mal žalobca šrégom uvázanú šlajfku, a navác lilavéj barvy. A nesmí byt v žádnej politickéj strane a mosí ovládat tri svetové jazyky. Fyzické dispozícije sa budú overuvat osobitne.
Jak tak čúlek na to pozírám, vidzím, že ma zaseky napadla porádná hovadzina. Z mojého podnikatelského zámeru nebude ništ! V našém právném systéme neni proste šanca. Dokedy, alebo furt?

reklama

Váš dzetko Krúpik

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda 30 rokov na SR
reklama
Cisárky Sereď
reklama