Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Pribudli noví licencovaní tréneri, Nádaský sa chce zamerať na futbalovú mládež

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 4.3.2021, 14.22, Ján Král

Inšpiráciu k futbalu čerpal u otca Tibora, mládežníkom sa venuje aj v civilnej profesii.

Pribudli noví licencovaní tréneri, Nádaský sa chce zamerať na futbalovú mládež

Filip Nádaský. Foto: Ján Král

reklama

 

V trnavskom regióne počas zimnej prestávky pribudlo 20 licencovaných trénerov. Školenie UEFA Grassroots C licencie zorganizoval Oblastný futbalový zväz Trnava, pozostávalo z praktických a teoretických blokov.


Všetko sa dialo pod taktovkou regionálneho koordinátora vzdelávania Slovenského futbalového zväzu Rastislava Vincúra, na výuke sa podieľal  aj Jozef Brezovský, predseda trénersko-metodickej komisie ObFZ Trnava.


„Pán Vincúr je ligou ostrieľaný odborník. V Spartaku mal na starosti brankárov ešte v čase, keď v klube pracoval môj otec. Podarilo sa nám vďaka nemu získať veľmi cenné poznatky, ktoré môžeme neskôr uplatniť v trénerčine. Navyše, celý proces vzdelávania sa niesol v príjemnej atmosfére a s ostatnými chalanmi sme si ľudsky sadli,“ vraví jeden z úspešných absolventov Filip Nádaský, ktorý si postupne plánuje kvalifikáciu zvyšovať.

reklama


Jeho otec Tibor bol svojho času masérom v Spartaku, známy bol aj tým, že hrával za okolité obce. Mimoriadne aktívneho človeka zastavil zdravotný problém.

 

„Vďaka nemu som si vytvoril pozitívny vzťah k futbalu. Spomínam si, ako nás prebral ešte ako malých chlapcov na Lokomotíve. V priebehu roka sme sa stali vyrovnaným súperom aj klubom, ktoré nás dovtedy vysoko porážali.“


Filip ide v otcových stopách, trénersky ho to tiež ťahá k mládeži. V Bohdanovciach nad Trnavou, kde je stále registrovaným hráčom, hoci už vyše roka aktívne nehráva, vedie prípravku. Okúsil už aj asistentskú prácu pri kategórii U15 v trnavskom Spartaku.


„Tréner Patrik Malý a jeho asistent Radovan Kollár, ktorého sme zlanárili aj na trénovanie áčka v Bohdanovciach, mi umožnili získať cenné skúsenosti pri tomto tíme, za čo som im veľmi vďačný. Rád by som v budúcnosti pokračoval ako tréner pri mládežníkoch. U detí vidno zápal pre hru, chcú sa zdokonaľovať a mimoriadne v Spartaku cítim, že tréner je pre nich rešpektovaná persóna, od ktorej sa snažia čo najviac naučiť. Mladíci v trnavskom futbale žijú týmto športom od rána do večera a to je skvelé.“

 

Účastníci školenia trénerskej UEFA Grassroots C licencie. Foto: www.facebook.com/Trenerportal

 


V civilnom živote pracuje Filip Nádaský ako terénny sociálny pracovník, pôsobí pri detskom domove v Pečeňadoch a zvyšuje si vzdelanie, aby sa mohol stať časom aj vychovávateľom. 


„Práca s mladými ma napĺňa,“ vraví. Aj tu možno vidieť určitú paralelu s trénerstvom.


 

Dvadsať mien pre oblastný futbal

Okrem Filipa Nádaského sa stali držiteľmi UEFA Grassroots C licencie aj Michael Bittera, Martin Čmehil, Patrik Hodulík, Martin Chrenka, Michal Jellus, Tomáš Kavoň, Roman Kavuliak, Adam Kitta, Andrej Kralovič, Jakub Krč, Jozef Magdolen, František Olšovský, Stanislav Piovarči, Juraj Pobjecký, Martin Suchý, Róbert Šiška, Rastislav Špoták, Branislav Valjent a Tomáš Žitný.

 

Bohdanovce so šancou na postup

Včera sme informovali o tom, že Výkonný výbor SFZ schválil, aby sa po reštarte súťaží pokračovalo dohraním jesennej časti a následne sa odohralo toľko jarných kôl, ako bude možné do 27. júna.

 

Následne sa sezóna zrejme predčasne uzavrie a vyhodnotí. Bohdanovce momentálne strácajú v 7. lige A na lídra z Kátloviec. V klube tak ešte stále môžu pomýšľať na boj o postup.


„Chalanov zabrzdila korona, nebyť vírusu, mohli sa stále posúvať vyššie. Tréningové jednotky pod Radom Kolllárom majú hlavu a pätu. A myslím si, že by mali šancu postúpiť. Neviem ako zvládajú prípadnú individuálnu prípravu teraz počas pandémie. Uvidíme, ako to bude aj s ostatnými mužstvami, ako sa do toho dostanú. Pauza je už teraz dlhá, prestalo sa hrať v októbri, čo je strašne dlhá doba,“ hovorí Nádaský.


„Popri povinnostiach som mal čoraz menej času a tak som hranie futbalu odložil, ale uvažujem nad tým, že by som zase oprášil kopačky. Uvidíme,“ dodal s úsmevom.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2021 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda - bonus 2021
reklama