Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Spartakovec Vlasko po koronavíruse opäť trénuje, potrápil ho ťažký priebeh

ŠPORT - Futbal - Spartak | 5.3.2021, 19.05, Ján Král

Futbalista trnavského Spartaka Ján Vlasko prekonal v uplynulých dňoch koronavírus. Ochoreniu mu dalo zabrať, už je však fit a koncom týždňa sa zapojil do tréningového procesu.

Spartakovec Vlasko po koronavíruse opäť trénuje, potrápil ho ťažký priebeh

Ján Vlasko (vpravo) v tréningovom procese v spolupráci s Petrom Kolesárom. Foto: Lukáš Grinaj

reklama

 

Sobotný zápas v Trenčíne (6.3. o 14:30), ktorý v priamom prenose prinesie RTVS na Dvojke, ešte neabsolvuje. Do fyzickej záťaže nastupuje postupne.

 


Ako sa cítite?
- Piatkový tréning bol len môj druhý po chorobe, na zápas to ešte nie je. Vypadol som na dva týždne, mal som šesť dní silnú koronu, trápili ma horúčky aj cez 39 stupňov. V podstate som si prešiel asi všetkými príznakmi, aké môžu byť. Moje telo zrejme bude potrebovať pár dní, aby som si opäť zvykol na futbalovú záťaž.

 

 

Mali koronavírus aj ostatní členovia vašej domácnosti?
- Covid-19 dostala aj moja priateľka, ktorá ale mala slabší priebeh. U mňa to bolo horšie, uvažoval som miestami, že aj zavolám doktorovi, či je to normálne a čo ďalej. Bolo to dosť silné.

reklama

 

 

Mali ste okamžite príznaky, alebo vás iba najprv pozitívne testovali?
- V noci som sa zobudil na bolesť chrbta. Vedel som, že bolesť svalov patrí k príznakom Covidu. Hneď na druhý deň som išiel na testy a vyskočila mi pozitivita. Okamžite som nastúpil do karantény. Duely Spartaka v Nitre a so Žilinou som si pozrel z domu. Držal som chalanom na diaľku palce, teší ma, že to dobre zvládli.

 

 

Hlavne zápas so Žilinou stál za to...
- Prvý polčas to bol super výkon, chalani výborne napádali a vytvárali si šance. Žilina sa dostala na koňa, keď strelila gól. Keby ten nepadol, myslím si, že by stretnutie skončilo ešte naším vyšším víťazstvom.

 

 

V Trenčíne nenastúpite, čo by ste ale poradili spoluhráčom? 
- Myslím si, že by mohla zabrať podobná taktika ako na Žilinu. Dúfam, že budeme úspešní.

 

 

Umelá tráva, na ktorej sa hráva v Trenčíne, je pre Trnavu veľká nevýhoda?
- V podstate celú zimnú prípravu trénujeme na umelej tráve, zvykli sme si na to.

 

 

Kedy predpokladáte, že by ste mohli byť k dispozícii aj na zápas?
- Ešte ma trochu trápi aj zapálené koleno, s ktorým som laboroval v príprave päť týždňov a pre bolesti som len čiastočne naskakoval do zápasov. Koronavírus mi zápal ešte zhoršil. Opäť som v štádiu, že chodím do Bratislavy k doktorovi, ktorý mi zápal rozbíja rázovými vlnami. Už som tam absolvoval niekoľko vyšetrení, ešte ma nejaké čakajú, ale verím, že v priebehu budúceho týždňa už to bude dobré a nás budem trénerovi plne k dispozícii.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2021 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda - bonus 2021
reklama