Spartak prestrieľal Trenčín, gól však nedal a odišiel bez bodu

ŠPORT - Futbal - Spartak | 6.3.2021, 16.47, Ján Král

Jarná séria Spartaka bez straty bodu sa skončila v Trenčíne. Andeli mali prevahu, 21-krát vystrelili, ale nedokázali vsietiť gól a napokon prehrali 0:2.

Spartak prestrieľal Trenčín, gól však nedal a odišiel bez bodu

Milan Ristovski na svoj prvý súťažný gól v drese Spartaka zatiaľ čaká, nestrelil ho ani v Trenčíne. Foto: Lukáš Grinaj

Spartak vyletel na súpera a úvodných dvadsať minút Trenčania ustáli len s veľkým šťastím. Trnavčania vysoko napádali, vypracovali si päť rohov, ďalšie štandardky, mali päť veľmi dobrých šancí, no s koncovkou si v tomto dueli nepotykali.

Ristovski z otočky pálil nad, Bukata hlavičkoval nepresne, Cabralovu strelu vyrazil brankár Kukučka, Mikovičova rana po signále zo štandardky neprešla hradbou tiel a Tummova hlavička po rohovom kope letela mimo.

Zlom v zápase prišiel v 21. minúte, keď Čatakovičovi nechali trnavskí zadáci priveľa priestoru, jeho Rusov na jeho skákajúcu strelu k žrdi nedosiahol a Trenčín viedol 1:0.

Spartakovcov inkasovaný úder zabrzdil, naopak, Trenčania ožili a začali sa viac dostávať do hry. V 34. minúte po dravom prieniku Slávika posunul Čatakovič do šestnástky Kmeťovi, výborným zákrokom sa ale blysol trnavský gólman.

Vyrovnať mohol po dlhom aute Turňu a vyhranom súboji zo strany Bamideleho Ristovski, lenže zakončenie z päťky mu Pirinen stihol zblokovať na roh.

Andeli to do polčasu skúšali aj jedovkami Mikoviča či Griča.

Po prestávke sa Trnavčania pokúšali dostať do koncovky najmä cez krídelné priestory, šancí však už bolo pomenej. Výraznú mal po Twardzikovom centri Ristovski a ešte väčšiu po Gričovom Cabral. S oboma nebezpečnými hlavičkovými pokusmi si však mladík v trenčianskej bránke poradil.

Trenčín mohol zavrieť duel v 85. minúte, keď sa Ghali z krídla prekľučkoval do trnavskej šestnástky, na jeho prudkú prihrávku ale na pätke nedočiahol Ikoba.

Robustný Američan si však všetko vynahradil v záverečnej minúte riadneho hracieho času, keď na pravej strane využil svoje fyzické danosti, zbavil sa Trajkovskiho aj Twardzika a Rusovovi poslal gólovú navštívenku do vingla.

Trenčín vyhral 2:0 v zápase, v ktorom bol pomer striel 6:21 v prospech Spartaka. Domáci sa vďaka triumfu kvalifikovali do prvej šestky, Spartaku patrí po základnej časti štvrté miesto.

Súťaž sa teraz rozdelí na dve šesťčlenné skupiny. O týždeň sa Trnava predstaví v prvom kole nadstavby v Žiline.

Fortuna liga – 22. kolo:
AS Trenčín – Spartak Trnava 2:0 (1:0)

Góly: 21. Čatakovič, 90. Ikoba
ŽK: Slávik, Kmeť, Ikoba - Trajkovski
Rozhodovali: Prešinský – Ferenc, Hrmo
Bez divákov (pre protipandemické opatrenia)
TRENČÍN: Kukučka – Slávik (46. Yem), Križan, Kapuadi, Pirinen (52. Pires) – El Mahdioui  - Demitra (67. Gaži), Kmeť (67. Ikoba), Zubairu, Corryn (82. Ghali) – Čatakovič. Tréner: Vreven.
SPARTAK: Rusov – Turňa, Tumma, Twardzik, Mikovič – Savvidis (80. Kolesár) - Cabral, Bukata (71. Iglesias), Grič, Bamidele (80. Olejník) – Ristovski (71. Trajkovski). Tréner: Gašparík ml.

Reakcie trénerov (zdroj RTVS):

Michal Gašparík, tréner Spartaka: "Dnes rozhodla efektivita. Boli sme aktívni, vytvorili sme si šance. Prvý polčas sa vyvíjal tak, že Trenčín dvadsať minút nebol na našej polovici a zrazu z takej bežnej strely sme dostali gól. Vyhrávať sme mohli my, no šance sme nevyužili a po góle Trenčín prevzal na 15 minút iniciatívu. Po strelenom góle ožili. Myslím si však, že v iných pasážach stretnutia sme boli iniciatívnejší my, zápas sme aj mali pod kontrolou, len vpredu sme boli nevýrazní. Potrebovali sme trochu šťastia, ktoré sme dnes nemali. Keby sme skórovali ako prví, zápas by sa vyvíjal úplne inak."

Stijn Vreven, tréner Trenčína: "Bol to veľmi dobrý zápas proti kvalitnému súperovi, ktorý vyhral predošlé štyri stretnutia. Vyšli nám dôležité momenty v zápase. Nevstúpili sme do zápasu veľmi dobre, ale ustáli sme to. Po strelenom góle sme sa dostali do pohody a začali hrať futbal. Som rád, že náš mladý tím dokázal postúpiť do top šestky. Výborný výkon predviedol náš mladý brankár Kukučka. V priebehu sezóny sme boli aj na dne tabuľky, teraz môžeme byť spokojní, budeme hrať v skupine o titul."