Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Obavy sa potvrdili, brankára Spartaka Rusova čakajú mesiace bez futbalu

ŠPORT - Futbal - Spartak | 15.3.2021, 17.14, Ján Král

Už v utorok podstúpi operáciu zraneného kolena v Malackách, v tejto sezóne si už nezachytá.

Obavy sa potvrdili, brankára Spartaka Rusova čakajú mesiace bez futbalu

Dobrivoj Rusov opúšťal hraciu plochu v Žiline na nosidlách. Foto: Lukáš Grinaj

reklama

 

Pre brankára Spartaka Dobrivoja Rusova sa aktuálna sezóna skončila, a bohužiaľ, nestihne ani úvod novej. Jeho zranenie zo zápasu v Žiline je vážne a podľa prvotných odhadov ho vyradí z vrcholového futbalu približne na pol roka.


Rusov sa zranil v závere duelu na pôde Žiliny, keď sa snažil chytiť vysokú padajúcu loptu, ktorú však neudržal.

 

Trnavský kapitán následne v snahe ešte rýchlo zabrániť inkasovanému gólu dopadol na pravú nohu tak nešťastne, že si z časti pretrhol predný krížny väz a poškodil vonkajší aj vnútorný meniskus.

reklama


Obavy z ťažkého zranenia potvrdila v pondelok magnetická rezonancia.

 

Nevyhnutný je operačný zákok. Už v utorok ráno ide na operáciu, ktorú absolvuje na špecializovanej klinike v Malackách.


„Doktor predbežne hovoril o piatich až šiestich mesiacoch nútenej pauzy. Záležať bude aj od toho, ako bude prebiehať rehabilitácia,“ hovorí Dobrivoj Rusov.


Hneď po dopade vedel, že je zle. „Cítil som v nohe tlak, bolesť, brnela mi. Po príchode domov som mal problém kúsok prejsť,“ opisuje svoj súčasný stav.


Rusov nosil v Spartaku právom kapitánsku pásku. Aj pri vracaní sa k nešťastnému momentu v sebe nezaprel mentalitu skutočného profesionála.

 

Nezaoberal sa primárne svojím zdravotným problémom, ale tým, ako ťažko nesie neúspech mužstva a stratu bodov.


„Zranenie mrzí, ešte aj ten zápas, aký sme zažili... Neverím, že sa také niečo mohlo stať. Celý duel som sa v bránke cítil veľmi dobre, prišla však mikrosekunda, v ktorej som zle posúdil situáciu. Lopta sa stočila a dopadlo to fatálne. Chcel som sa čo najskôr dostať späť k lopte a asi aj preto som sa zranil. Štve to, lebo to bola bežná situácia, akých riešim na tréningoch i v zápasoch kvantum. Musím sa s tým zmieriť, no bude to trvať asi dlho. Keby sa podarila tá situácia v zápase vyriešiť, verím, že by sme to už ukopali k víťazstvu a Trnava by bola teraz vo futbalovej eufórii. Boli sme dobre takticky pripravení. Žilina nás síce v závere zavrela na našej polovici, ale nemali vyložené šance. Boli by sme to ustáli, päť minút a všetko mohlo byť inak...“

 


Mnohí fanúšikovia už na sociálnej sieti Rusovovi vyjadrili podporu a zaželali skoré uzdravenie.

 

Uvedomujú si, že doteraz odvádzal pre klub spoľahlivé služby, vychytal mnoho bodov a patrí k skutočným futbalovým srdciarom, ktorí pre Spartak dýchajú.


„Veľmi to pomáha, že ľudia nestoja pri hráčovi, len keď sa darí. To ma teší. Život aj futbal prinášajú tiež negatívne chvíle. Keby to bolo len o chcení, v každom stretnutí by som chytal ako drak. Niekedy to ale skrátka nevyjde. Vždy ma veľmi mrzí, keď sa chyba stane na mojej strane.“


Potešili ho aj podporné reakcie od spoluhráčov.

 

„Mrzelo ma, že mojou chybou sa zlomil zápas. Chalani mi ale písali, podporili ma. Tvoríme veľmi dobrý kolektív, rysuje sa skutočne silná partia a myslím si, že sila mužstva sa ešte ukáže. Strašne mi na tomto tíme záleží. Odkedy prišiel nový tréner, atmosféra sa zmenila k lepšiemu a už teraz sa teším, keď sa vrátim do kolektívu.“


Dobrivoj Rusov bude teraz držať palce svojím brankárskym kolegom Ľubošovi Kamenárovi a Dominikovi Takáčovi, ktorí dostanú šancu popasovať sa o miesto v tíme.


„Musím povedať, že ma aj trochu mrzelo, že v sezóne ešte nedostali príležitosť. Budem sa tešiť, ak sa jej chopia teraz. Vždy ukazovali, že sú dobrí brankári, či už na tréningu, alebo keď naskočili do duelov. Myslím si, že sa ukáže, že v Trnave máme naozaj silný brankársky tím a nie je to len o jednotlivcovi,“ dodal.


Najbližší zápas na Spartak čaká v nedeľu 21. marca, keď o 16:00 privíta Dunajskú Stredu.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2021 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda - bonus 2021
reklama