Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Aké možnosti máme pri výbere vaničiek do kufra?

AKTUALITY - Firmy a PR | 31.3.2021, 10.11, reklamný článok

Z práce rýchlo nakúpiť, uložiť tašky do auta a ponáhľať sa domov – mohol to byť taký úplne normálny deň, až na tú pohromu, čo ste po príchode domov zočili v kufri! Celý nákup sa vám rozsypal a nasledovalo (pred)sezónne upratovanie. Doteraz ste ani netušili, akou náročnou údržbou vás môže oberať o čas stiesnený priestor v kufri auta. Dostali sa drobné omrvinky a tekutiny do čalúnenia? Tak si to nad kufrom doslova odmakáte – iné by to bolo, len ak by ste v ňom mali vaničku s dostatočne vyvýšenými okrajmi.

Aké možnosti máme pri výbere vaničiek do kufra?

 

 

Batožinové priestory v našich vozidlách majú tú nevýhodu, že ich nevidieť. V porovnaní s tým, ako väčšina motoristov dbá na čistý interiér a karosériu auta, je kufor zanedbateľnou časťou.

 

Pritom slúži na prevoz rôzne ušpinených predmetov (pracovného náradia), resp. v ňom umiestňujeme potraviny, nápoje, neraz aj chemikálie, ktoré pri kontakte s textíliou a po presiaknutí môžu tento priestor natrvalo znehodnotiť. 

 

Nech máte akokoľvek nadupané auto, jeho hodnota sa meria aj so zreteľom na kvalitu v údržbe a výberom funkčných interiérových doplnkov.

 

Jednou z možností, ako ochrániť kufor po funkčnej a technickej stránke, je používať vaničky. 

 

 

Vaničky do kufra alebo textilné koberčeky?  

Pred pár rokmi by možno väčšina motoristov z vlastnej skúsenosti uprednostnila vaničky pred koberčekmi.

 

Síce ani teraz nedisponujú koberčeky vyvýšenými okrajmi, čím prekryjú každý roh v kufri, ale v ostatných funkčných kvalitách sú na tom podobne.

 

Možno si vybrať presne na mieru, podľa značky, modelu auta a roku výroby.  

 

S koberčekmi sa ťažšie manipuluje a neustále sa posúvajú po kufri auta? Nie! Nové, vylepšené modely obsahujú gumový granulát na spodnej strane s protišmykovou ochranou.

 

Stále však majú jednu nevýhodu – zatiaľ čo vanička do kufra môže byť celoročnou záležitosťou, textilné koberčeky nevyhovujú v jesennom a zimnom období pre rýchlu absorpciu a nedostatočné očistenie od zvyškov blata a nánosov snehu.

 

 

Aké typy vaničiek do auta sa v praxi najviac uplatňujú? 

Pozor, pri tomto sortimente nestačí rozlišovať medzi gumovými verzus plastovými vaničkami do kufra, ale vyberať si modely pre dané auto.

 

Umiestnenie vám zaberie len pár sekúnd, vanička na mieru presne zapadne. Nebudú sa vyžadovať žiadne dodatočné úpravy (orezávanie, oporné prvky).

 

Môžete ich používať okamžite, avšak po každom prevoze pracovného, stavebného či potravinového sortimentu odporúčame vaničku skontrolovať, očistiť na to určeným špeciálnym prostriedkom.

 

 

Aké výhody prinášajú gumové vaničky? 

Sú ohýbateľnejšie, zlepšujú manipuláciu za tak stiesnených podmienok. Ľahko ich zrolujete a premiestnite. Nie sú priestorovo náročné ani sezónne uskladnenie.

 

Opatrnejší musíte byť pri prevoze ostrého a inak nebezpečného náradia – gumová vanička sa ľahšie znehodnotí ako z tvrdeného plastu.

 

Rozliali sa na ňu tekutiny? Nielen okraje, ale aj vyššie vrúbkovanie ju izoluje od ďalšieho prevážaného sortimentu.

 

Ako na údržbu? Pre vaničky z gumy odporúčame aktívnu penu, resp. oživovač na gumené časti. 

 

 

Plastové vaničky vhodnejšie pre majstrov?

Plast nemožno zrolovať, avšak je odolnejší aj voči chemikáliám a iným špecifickým tekutinám.

 

Nezoderie sa pri kontakte s pracovným náradím a rovnako ako gumové obsahuje protišmykové prvky (plastové majú zväčša zosilnenú protišmykovú ochranu v strede vaničky).

 

Možno ich umývať bežným čistiacim prostriedkom a taktiež využívať celoročne!

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2021 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda - bonus 2021
reklama