Trnavské rybníky
reklama

VIDEO: Rovnako Rozdielni bojujú hudbou s pandémiou, klip natočili v Trnave

RELAX - Trnavské pikošky | 31.3.2021, 12.02, Ján Král

Autori skladbou motivujú ľudí, aby sa spojili a boli zodpovední, v čom vidia cestu ako poraziť vírus a vrátiť sa späť k normálnemu životu.

VIDEO: Rovnako Rozdielni bojujú hudbou s pandémiou, klip natočili v Trnave

V klipe figuruje aj divadelná kaviareň. Foto - zdroj: Rovnako Rozdielni

Nový Hlohovec
reklama

 

"Veríme, že spoločne dokážeme zmeniť svet na lepšie miesto!" Tak znie odkaz organizácie Rovnako Rozdielni, ktorá chce prinášať do prostredia slovenského internetu pozitívnu energiu a motivovať ľudí, aby si plnili sny.


Iniciatíva najnovšie vytvorila hudobný videoklip s názvom „Už nech to prejde“ znázorňujúci odkaz dnešnej doby. 


Do projektu sa zapojilo množstvo prevádzok zasiahnutých pandémiou Covid-19. Natáčaný bol v Trnave, vidieť v ňom priestory kaviarní, obchodov, divadla či futbalového štadióna.

reklama

 

Figuruje v ňom aj brankár Spartaka Ľuboš Kamenár so svojou rodinou.


O skladbu a videoklip sa postarala rovnomenná skupina z Trnavy, Rovnako Rozdielni, ktorej členmi sú interpreti vystupujúci pod menami Idol Different a Ignasio spolu s kameramanom a režisérom v jednej osobe Pavlom Banášom.


„Slováci sú hrdí lokalpatrioti. S blížiacim sa zažiatkom majstrovstiev sveta v hokeji celú krajinu zaplavia Slovenské vlajky, ľudia sa stretávajú v obývačkách, baroch a na námestiach a všetci držia spolu ako jeden tím. Posledný rok však bol trochu iný a majstrovstvá sveta nás nečakali. Namiesto toho sme sa museli všetci zapojiť do jedného spoločného zápasu, ktorý je náročnejší ako akýkoľvek futbalový či hokejový,“ píšu autori projektu.

 


„Prvú tretinu sme zvládli úplne skvelo, pomáhali sme si, šili sme rúška, robili nákupy starším... Držali sme spolu. Trvá to však už príliš dlho. Síl už veľa nezostalo a víťazná morálka klesá tiež. Sme však v cieľovej rovinke. Na konci závodu už nikomu nezostalo veľa síl a každý ide na doraz. Ak však chceme vyhrať, tak práve toto je rozhodujúce obdobie, kedy si treba siahnuť na dno a

zabrať najviac ako to ide,“ vyzývajú ďalej.


„Spojme sa a ťahajme spolu za jeden povraz. Nie kvôli politikom, nie kvôli odborníkom... Ale kvôli obyčajným ľuďom, ktorí kvôli pandémii najviac krvácajú. Kvôli baristovi z kaviarne na vedľajšej ulici, kvôli trénerovi z fitka pod našim bytom, kvôli predavačke z nášho obľúbeného obchodu s oblečením, kvôli hráčom nášho klubu... Spojme sa a buďme zodpovední, pretože len to je cesta ako poraziť vírus a vrátiť sa späť k normálnemu životu,“ dodávajú.

 

Práve povraz je ústredným motívom v klipe. Najprv drží priestory zviazané, aby sa postupne vytrácal.

 

Brankár Spartaka Ľuboš Kamenár so synom tiež figuruje vo videoklipe. 

 


Rovnako Rozdielni je dlhodobý audiovizuálny projekt, ktorého cieľom je prinášať do prostredia slovenského internetu pozitívnu energiu a motivovať. 


„Taktiež budeme hovoriť o náročných a dôležitých spoločenských témach, ktorým sa nevenuje pozornosť ale aj o úspešných ľuďoch, ktorí prekonali obrovské prekážky,“ znie odkaz projektu.


Zakladateľmi projektu sú Pavol Banáš, Mário Randys a Igor Pavelek.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama