Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Primátor Hlohovca Kollár povedal, že už nebude na tento post kandidovať

AKTUALITY - Hlohovec | 31.3.2021, 08.26, prispievatelia

Miroslav Kollár poslancov presviedčal, aby súhlasili s prenájmom pozemkov na výstavbu plavárne, čím by súkromnému investorovi umožnili ucháddzať sa o dotáciu z Fondu na podporu športu. Mestské zastupiteľstvo v Hlohovci prenájom neschválilo.

Primátor Hlohovca Kollár povedal, že už nebude na tento post kandidovať

Miroslav Kollár. Foto: Ján Král

reklama

 

Primátor Hlohovca Miroslav Kollár (pôvodne Za ľudí) a zároveň nezaradený poslanec NR SR sa už nebude uchádzať o post primátora okresného mesta.

 

Kollár to niekoľkokrát zopakoval počas rokovania Mestského zastupiteľstva v Hlohovci, keď sa snažil poslancov presvedčiť, aby schválili súkromnému investorovi prenájom pozemkov na výstavbu plavárne.

 

Do kolaudácie plavárne to malo byť za jedno euro mesačne, potom by sa nájomné zmenilo na 20 eur za meter štvorcový a rok alebo by ich investor odkúpil za cenu určenú znalcom.

reklama

 

„Ja s najväčšou pravdepodobnosťou naozaj nebudem kandidovať. Môže to byť hotové na budúci rok, odprezentujete sa tým vy, ja už nebudem mať dôvod. Ja už to nebudem mať ako „predať“, lebo kandidovať nejdem,“ povedal Kollár.

 

Mestskí poslanci prenájom pozemkov pre Športový klub Synchro Bratislava neschválili. Klub potreboval nájomnú zmluvu, aby mohol požiadať o dotáciu z Fondu na podporu športu v rámci výzvy zameranej na výstavbu, rekonštrukciu a modernizáciu športovej infraštruktúry.

 

 

 

Na plaváreň v Hlohovci je už tri roky vydané stavebné povolenie. Vizualizácia: bazénprojekt

 

V Hlohovci už niekoľko rokov existuje zámer výstavby menšej plavárne pre verejnosť s plaveckým bazénom dlhým 25 metrov so šiestimi dráhami, výcvikovým bazénom a wellness časťou.

 

Tento projekt aj so stavebným povolením mal prevziať Športový klub Synchro s tým, že sa pokúsi získať dotáciu. Mesto Hlohovec by v tomto prípade neinvestovalo ani euro, po kolaudácii plavárne by dostalo peniaze za predaj alebo prenájom pozemku.

 

„Nepoznám výhodnejší model pre samosprávy, ako sa môžu dopracovať k športovému zariadeniu, ktoré v okrese chýba, bez toho, aby investovali jediné euro,“ argumentoval Kollár.

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2021 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda - bonus 2021
reklama