Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Zmeny v parkovaní: Trnava zvýši poplatok v centre, chystá aj rezidentskú zónu

AKTUALITY - Trnava | 3.4.2021, 11.59, prispievatelia

Päťdesiat centov na hodinu za parkovacie miesto v centre krajského mesta je podľa vysvetlenia trnavskej radnice neprimerane málo aj v porovnaní s menšími samosprávami.

Zmeny v parkovaní: Trnava zvýši poplatok v centre, chystá aj rezidentskú zónu

Ilustračné foto: archív trnavskyhlas.sk

reklama

 

Trnava pripravuje zmeny v platenom parkovaní, ktorých cieľom je zvýhodniť Trnavčanov s trvalým pobytom v meste pred ostatnými obyvateľmi a návštevníkmi.

 

Ich súčasťou je zvýšenie poplatku za parkovanie v centre, ale aj vytvorenie prvej zóny s rezidentským parkovaním.

 

Radnica tento krok pripravovala už dlhší čas.

Pohoda na terase
reklama

 

O návrhu všeobecne záväzného nariadenia o dočasnom parkovaní motorových vozidiel na území mesta Trnava, ktorý zahŕňa pripravovanú reguláciu statickej dopravy, budú rokovať mestskí poslanci v závere apríla.

 

Zmeny by mali vstúpiť do platnosti 1. augusta.

 

„Je potrebné upozorniť na to, že aktuálne ceny parkovania v Trnave sú poddimenzované. Päťdesiat centov na hodinu za parkovacie miesto v centre krajského mesta je neprimerane málo aj v porovnaní s menšími samosprávami. Poplatok je príliš nízky a centrálna mestská zóna je v súčasnosti plná áut, ktoré tu parkujú celé dni,“ uvádza samospráva v komunikačnej kampani k zmenám v parkovaní.

 

Nový cenník parkovania zatiaľ mestský úrad nezverejnil, plánuje tak urobiť v utorok 6. apríla.

 

Prvou zónou s rezidentským parkovaním v Trnave má byť sídlisko Ľudmily Podjavorinskej.

 

Parkovať sa tu už nebude zadarmo, ale obyvatelia s trvalým pobytom v zóne by mali platiť za prvé vozidlo len symbolický poplatok.

 

„Regulácia parkovania je konštruktívny a udržateľný spôsob, ako riešiť problémy s nedostatkom parkovacích miest a zároveň zvýšiť bezpečnosť na cestách pre chodcov, cyklistov i motoristov, šetriť životné prostredie a v neposlednom rade udržať želanú kvalitu života pre obyvateľov mesta,” uviedol primátor Trnavy Peter Bročka.

 

Sídlisko Ľudmily Podjavorinskej malo byť už v minulom volebnom období prvou lokalitou v Trnave s rezidenčným parkovaním.

 

Pre nedostatok legálnych parkovacích miest vtedy poslanci mestského zastupiteľstva pilotný projekt rezidenčného parkovania odložili.

 

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2021 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda - bonus 2021
reklama