Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Primátor Trnavy Bročka: Revitalizácia Agátky sa začne tento rok

AKTUALITY - Trnava | 4.4.2021, 15.20, Ján Král

Na Prednádraží by už v roku 2021 mohli vybudovať Pump track.

Primátor Trnavy Bročka: Revitalizácia Agátky sa začne tento rok

Fotokoláž: archinfo.sk, instagram

reklama

 

Trnavská radnica plánuje ešte tento rok zrealizovať viaceré väčšie projekty. Primátor mesta Peter Bročka o zámeroch hovoril prostredníctvom sociálnej siete Instagram, kde v sobotnom online rozhovore odpovedal na otázky Trnavčanov.


Bročka potvrdil, že už tento rok mesto začne s opravou komunikácie na Hajdóczyho ulici.

 

Výraznou investíciou by mala byť revitalizácia verejného priestoru Agátka a okolia, kde sa počíta s detskými ihriskami, zeleňou či vodným prvkom. 

Pohoda na terase
reklama


„Tento rok začíname, sme tesne pred stavebným povolením, žiadame o eurofondovú dotáciu,“ povedal Bročka s dodatkom, že pôjde o najlepší vnútroblokový projekt v meste.

 

V území sa ráta s preinvestovaním asi dvoch miliónov eur.

 

„Vieme lokalitu aktívne prepojiť spolu s areálom základnej školy Spartakovská, kde budú športoviská.“


Na Prednádraží chcú vybudovať tzv. Pump track, ktorý bude výrazne vylepšenou verziou súčasnej cyklokrosovej dráhy, kde bývali v minulosti BMX preteky.


„Čoskoro k nám dorazí realizačná projektová dokumentácia. Myslím si, že v nasledujúcich mesiacoch bude aj stavebné povolenie. Som jednoznačne za to, aby sme ho v neskorom lete alebo najneskôr na jeseň postavili,“ pokračoval primátor.


V súvislosti s budovaním štandardných cyklotrás Bročka uviedol, že tento rok očakáva dokončenie prepojenia na Veternej ulici a v smere na lokalitu Štrky.


„Tam sme už s právoplatným stavebným povolením, všetko je pripravené. Čaká nás verejné obstarávanie. Úplná novinka je, že máme schválené nenávratné finančné prostriedky na prvú fázu Štrkov aj cyklotrasu na Veternej. Ľudia zo Zátvora a Kopánky sa po dobudovaní Veternej bez problémov dostanú do Kamenáča po bezpečnej cyklotrase.“


Cyklistické prepojenie s Hrnčiarovcami by sa malo robiť na budúci rok, Bročka očakáva tento rok vydanie stavebného povolenia.


Cyklistickú zmenu plánuje mesto na Hviezdoslavovej ulici, kde cyklotrasa ustúpi terasovým sedeniam prevádzok a splynie s cestnou komunikáciou, z ktorej je premávka vylúčená a slúži iba na zásobovanie.


„Tam kde je teraz cyklotrasa, bude chodník alebo prevádzkové sedenia. Podporujem tento nápad, ulica bude vďaka tomu živšia.“

 

Pri synagóge mesto plánuje vytvorenie parku. Aktuálne tam prebieha archeologický výskum. Park by mal byť podľa slov trnavského primátora hotový v jarných mesiacoch 2022.


Zároveň informoval, že mesto pripravuje projekt mestskej včelnice, ktorá by mala byť umiestnená v areáli parku pri Bellušovom vodojeme.

 

„V spolupráci s TAVOS-om pripravujeme jeden veľmi zaujímavý projekt.“


Na realizáciu myšlienok bude potrebné spraviť aktualizáciu mestského rozpočtu,vzhľadom na rozloženie síl v zastupiteľstve by to však nemal byť pre Bročkove myšlienky problém.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2021 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda - bonus 2021
reklama