Spartak vypadol z národného pohára, v Topoľčanoch prehral s Trenčínom

ŠPORT - Futbal - Spartak | 6.4.2021, 13.13, Ján Král

Spartak Trnava prehral v osemfinále Slovnaft Cup-u s Trenčínom 0:1 a zo súťaže vypadol. Duel sa hral v Topoľčanoch v utorok dopoludnia, o čom v rámci protipandemických opatrení rozhodol Slovenský futbalový zväz.

Spartak vypadol z národného pohára, v Topoľčanoch prehral s Trenčínom

Spartakovec Ristovski sa proti pozornej trenčianskej obrane nepresadil. Foto: Lukáš Grinaj

Tréner Spartaka Michal Gašparík mladší urobil oproti víkendovému ligovému zápasu v základnej zostave dve zmeny.

Namiesto Vlaska poslal od začiatku do hry Benoviča. V pôvodnej zostave figuroval aj Grič, napokon však dostal voľno, aby mohol byť pri pôrode dieťaťa a na jeho post naskočil od začiatku Kolesár.

V úvode boli aktívnejší Trenčania, ktorí ťahali útoky po svojej pravej strane. Problémy robil Trnavčanom hlavne krídelník Kmeť, po ktorého ťahoch to v trnavskej šestnástke horelo. Najväčšiu príležitosť mal Zubairu, Takáč po jeho zakončení ale mužstvo podržal.

Červeno-čierni výraznejšie pohrozili v 25. minúte, Bamidele pálil z veľkého uhla, Kukučka jeho ranu pre istotu vyrazil na roh. Inak však spartakovci v prvom polčase veľa starostí Trenčanom nenarobili.

Naopak, v 29. minúte mal po Corrynovej aktivite tutovku na kopačke Zubairu, Takáč však opäť vytiahol výborný zákrok.
Trnavský brankár ukázal kvalitu aj po ďalekonosnej jedovke El Mahdiouhiho.

Cez prestávku obaja tréneri prestriedali. Gašparík stiahol Kolesára a poslal na ihrisko Vlaska, Vreven musel nahradiť zraneného Kmeťa, namiesto ktorého sa dostal na plochu Letenay.

Andeli zvýšili v úvode druhého polčasu obrátky. Ristovskeho strelu z otočky Kukučka pokryl, Cabralovo zakončenie zblokovala obrana.

Udrelo však na druhej strane. Defenzíva Trnavy nechala v 57. minúte na hranici šestnástky priveľa priestoru Čatakovičovi, jeho strelu ešte Takáč vyrazil, na následnú Corrynovu z päťky však už nemal nárok – 0:1.

Ako sa neskôr ukázalo, bol to rozhodujúci moment stretnutia. Trnavčania sa pokúsili vyrovnať, vo finálnej fáze ale boli bezzubí.

Mikovič z dvadsať metrov netrafil bránku, Yaov strieľaný center vyrážal Kukučka radšej na roh.

V samom závere sa do dobrej pozície dostal ešte Mikovič, trafil ale len do priestorov, kde stál Kukučka.

Postup do štvrťfinále národného pohára si tak vybojovalo mužstvo spod Matúšovho hradu.

Osemfinále Slovnaft Cup-u (hralo sa v Topoľčanoch):
Spartak Trnava – AS Trenčín 0:1 (0:0)

Góly: 57. Corryn
ŽK: Benovič – El Mahdioui, Lavrinčík, Kukučka
Rozhodovali: A. Somolání - Pozor, Galo
Bez divákov pre protipandemické opatrenia
SPARTAK: Takáč – Koštrna (78. Tsaousis), Kóša, Twardzik, Mikovič – Savvidis - Cabral, Benovič (65. Yao), Kolesár (46. Vlasko), Bamidele Yusuf – Ristovski. Tréner: Gašparík ml.
TRENČÍN:  Kukučka – Ligeon (69. Yem), Ramón, Križan, Pirinen - El Mahdioui – Kmeť (46. Letenay), Kadák, Zubairu, Corryn (87. Tučný) – Čatakovič (78. Lavrinčík). Tréner: Vreven.

Vyjadrenia trénerov pre futbalnet.tv:

Stijn Vreven, tréner Trenčína: „Z môjho pohľadu to bol veľmi škaredý zápas. Prvý polčas sme hrali technicky, v druhom sme prestali kombinovať a futbal sa vytratil.  Pohár však nie je o tom hrať pekne, ale postúpiť. Odohrať dva zápasy za tri dni nie je jednoduché, ale naši mladí hráči to zvládli.“

Michal Gašparík, tréner Spartaka: „Zápas bol vyrovnaný, tak ako predošlé s Trenčínom. Dnes bol Trenčín o gól šťastnejší, dali sme do toho všetko, ale bohužiaľ to nevyšlo. V prvom polčase súper využíval vietor, prekopávali naše vysoké postavenie a získavali odrazené lopty. V druhom sme zmenili rozostavenie, boli sme aktívnejší, ale inkasovali sme. Chalani to odmakali, ale nestačilo to na vyrovnávajúci gól.“