Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Galéria Jána Koniarka v Trnave bude mať nové efektívnejšie vykurovanie

AKTUALITY - Trnava | 7.4.2021, 18.38, prispievatelia

Trnavský samosprávny kraj získal eurofondy na tepelné čerpadlá pre dve svoje kultúrne inštitúcie.

Galéria Jána Koniarka v Trnave bude mať nové efektívnejšie vykurovanie

Galéria Jána Koniarka v Trnave. Foto: Ján Král

reklama

 

Trnavský samosprávny kraj získal viac ako 320-tisíc eur z eurofondov na zefektívnenie vykurovania Galérie Jána Koniarka v Trnave a Záhorskej galérie Jána Mudrocha v Senici.

 

Kraj v ostatnom období podľa jeho predsedu Jozefa Viskupiča získal už 2,5 milióna eur z eurofondov na rovnaký účel pre deväť kultúrnych inštitúcií, stredných škôl a zariadení sociálnych služieb.

 

„Vykurovanie v priestoroch našej trnavskej aj senickej galérie bude zabezpečované prostredníctvom tepelných čerpadiel. Spojíme príjemné s užitočným. Budeme ekologickejší a lacnejší. Viac peňazí tak ostane na starostlivosť o vzácne umelecké diela a ich prezentáciu. Zvýši sa aj komfort pre návštevníkov i zamestnancov,“ povedal Viskupič.

Pohoda na terase
reklama

 

Nenávratný finančný príspevok z operačného programu Kvalita životného prostredia tvorí 95 % oprávnených výdavkov jednotlivých projektov.

 

V prípade galérie v Trnave ide o 159-tisíc eur a v prípade galérie v Senici o 162-tisíc eur. S prácami na oboch projektoch by sa malo začať v priebehu tohto roka.

 

Celkovo tak župa pracuje už na jedenástich projektoch v oblasti zefektívnenia tepelného hospodárstva za 2,8 milióna eur.

 

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2021 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda - bonus 2021
reklama