Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

V kraji opravia štyri mosty, práce vykonajú aj pri Malženiciach a Dubovanoch

AKTUALITY - Región | 8.4.2021, 14.59, prispievatelia

Trnavský samosprávny kraj má v správe 385 mostov na cestách II. a III. triedy. Z nich je až takmer 22 % v zlom, veľmi zlom alebo havarijnom stave. Priemer na celom Slovensku je asi 14 %.

V kraji opravia štyri mosty, práce vykonajú aj pri Malženiciach a Dubovanoch

Oprava sa týka aj mosta pri Dubovanoch. Foto: trnavskyhlas.sk

reklama

 

Trnavský samosprávny kraj (TTSK) začína s rekonštrukciou štyroch mostov na cestách II. triedy. Krajská Správa a údržba ciest TTSK odovzdala staveniská zhotoviteľom prác.

 

Rekonštrukciou prejdú dva mosty v okrese Piešťany a mosty v okresoch Trnava a Senica.

 

„V tomto roku plánujeme 51 investícií do cestnej infraštruktúry, na ktoré máme vyčlenených 10 miliónov eur. Až v sedemnástich prípadoch ide o mosty, ktoré naši predchodcovia zanedbávali. Som veľmi rád, že sme hneď začiatkom jari rozbehli štyri rekonštrukcie naraz,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Pohoda na terase
reklama

 

Rekonštrukciou prejde most na ceste II/499 nad železničnou traťou Bratislava – Žilina v Piešťanoch, ako aj most na ceste II/500 cez potok Vrbovčianka za obcou Sobotište v okrese Senica.

 

Na ceste II/504 budú opravené hneď dva menšie mosty, a to cez potok pri Trnave v smere na Malženice a za obcou Dubovany v okrese Piešťany.

 

V tomto roku krajskí cestári vykonali diagnostiku už štyroch mostov, medzi nimi aj mosta na ceste II/502 v Horných Orešanoch (okr. Trnava).

 

Most na ceste do Malženíc. Foto: trnavskyhlas.sk

 

 

Prebieha aj verejné obstarávanie na rekonštrukciu mosta cez rieku Váh v Hlohovci, ktorý je najväčším cestným mostom v kraji.

 

Koncom marca organizácia vyhlásila verejné obstarávanie rekonštrukcie mosta na ceste II/499 nad diaľnicou D1 v Piešťanoch v predpokladanej cene viac ako jeden milión eur.

 

Trnavská župa má v správe 385 mostov na cestách II. a III. triedy. Z nich je až takmer 22 % v zlom, veľmi zlom, až havarijnom stave. Priemer na celom Slovensku je asi 14 %.

 

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2021 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda - bonus 2021
reklama