Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

S narastajúcim výkonom smartfónov, rastú aj možnosti ich využitia

AKTUALITY - Firmy a PR | 8.4.2021, 16.00, reklamný článok

Posledné roky môžeme byť svedkami nárastu výkonu smartfónov naprieč všetkými cenovými kategóriami. Zatiaľ čo v minulosti, pri kúpe lacnejšieho, resp. dostupnejšieho smartfónu, sme boli obmedzení len na telefonovanie, písanie správ, či prezeranie internetu a prácu s jednoduchšími aplikáciami, tak v súčasnosti je situácia diametrálne odlišnou.

S narastajúcim výkonom smartfónov, rastú aj možnosti ich využitia

Ilustračné foto: unsplash.com

 
Smartfón ako pracovný nástroj

Dnešné nové smartfóny prichádzajú s oveľa pokročilejšími funkciami, dobrým príkladom je napríklad platforma MIUI+ od Xiaomi, prostredníctvom ktorej je po pripojení smartfónu k externej obrazovke, možné využívať smartfón ako počítač.

 

Túto funkciu pritom ponúkajú už aj cenovo dostupné zariadenia. Napríklad minuloročný Poco F2 Pro. Rovnako túto funkciu ponúkajú aj telefóny Samsung v podobe funkcie Samsung Dex.

 

Zároveň fotoaparáty plynúcim časom dostávajú do vienka čoraz lepšie snímače. Smartfóny, a to aj tie cenovo dostupnejšie, už dnes nahrádzajú kamery, ktoré sme v minulosti nosili so sebou.

 

Dôvodom je narastajúca kvalita snímok, či videí. Nehovoríme však len o rozlíšení, to totiž nie je už dlho hlavným atribútom.

 

Paradoxne, narastajúce rozlíšenie kamery, môže mať aj negatívne dopady. Dôvodom je, že na rovnako veľkú plochu sa dostáva čoraz viac pixelov, čo spôsobuje, že nedokážu zachytiť toľko detailov v dostatočnej kvalite. 


Rovnako sa naše mobilné zariadenia stávajú aj čoraz viac „pracovnejším“ nástrojom.

 

V kombinácií s aplikáciami a internetovým pripojením, sú totiž schopné pomôcť nám zostať neustále mobilnými a schopnými reagovať.

 

Dobrým príkladom je komunikačná aplikácia Zoom, vďaka ktorej môžeme zostať s našimi kolegami, či priateľmi, neustále v kontakte. 

 


Často kupujeme nový hardware za rôznym účelom, hoci ho už máme

Naše mobilné zariadenia však môžeme využívať aj za ďalšími mnohými účelmi, ako je len prác.

 

Pri kúpe nového zariadenia, častokrát starý smartfón dávame do zásuvky, a to aj napriek tomu, že ho môžeme aj naďalej používať, hoci nie na telefonovanie.

 

Smartfóny v priebehu posledných rokov totiž z pohľadu výkonu ponúkajú dostatok výpočtovej sily, aby sme ich využili za rôznym účelom.

 

Napríklad, ako navigáciu do auta, za účelom vytvorenia kamerových záznamov z jazdy autom, ako bezpečnostnú kameru, či na monitorovanie batolať a podobne.

 

Inými slovami, častokrát si kupujeme nový hardware, ktorý už vlastne máme.

 

Tých možností je vskutku neúrekom, pričom väčšinou stačí prísť len s nápadom, a následne je možné dohľadať vhodnú aplikáciu v Google Play obchode, kde ich aktuálne nájdeme takmer 3 miliardy.

 

Rovnako možno naše smartfóny využívať aj ako chytré trackery našej aktivity, napríklad ako krokomer, na sledovanie polohy, synchronizáciu údajov z chytrých hodiniek a podobne.  

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2021 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda - bonus 2021
reklama