Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Od pondelka otvoria škôlky a prvý stupeň základných škôl už všade

AKTUALITY - Trnava | 9.4.2021, 07.01, prispievatelia

V Hlohovci ich otvorili už v marci, v Trnave tento týždeň a Piešťany chystajú ich otvorenie pre všetky deti od pondelka 12. apríla.

Od pondelka otvoria škôlky a prvý stupeň základných škôl už všade

Ilustračné foto: klimkin / pixabay.com

reklama

 

 

Materské školy a prvý stupeň základných škôl budú od pondelka 12. apríla otvorené pre deti všetkých rodičov.

 

Nebude tak už platiť, že sú otvorené len pre deti tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. Informovalo o tom ministerstvo školstva.

 

Aj naďalej podľa platných predpisov platí podmienka pretestovania zákonného zástupcu.

reklama

 

„Vraciame sa teda ku klasickému otvoreniu všetkých materských škôl a všetkých prvých stupňov základných škôl. Tie budú otvorené pre deti všetkých rodičov a ak bude situácia aj naďalej priaznivá, postupne bude nasledovať otvorenie ďalších ročníkov,“ priblížil minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling.

 

V Hlohovci sú materské školy a prvý stupeň základných škôl otvorené už od 22. marca, v Trnave otvorili tento týždeň a v Piešťanoch sa na návrat do normálnej prevádzky chystali 12. apríla.

 

Obce pristupovali k otváraniu materskýcha základných škôl rôzne.

 

Automaticky sa tiež spúšťa školský semafor, ktorý hovorí, že pokiaľ sa po otvorení objaví v triede alebo škole pozitívny prípad, môže ju uzatvoriť regionálny úrad verejného zdravotníctva alebo riaditeľ so súhlasom zriaďovateľa.

 

Otvorené je tiež individuálne vzdelávanie v základných umeleckých školách pre deti na prvom stupni základnej školy.

 

Otvorené ostávajú aj školské kluby detí, školské jedálne, zariadenia výchovného poradenstva a prevencie pre individuálne poradenstvo, ako aj internáty pre špeciálne školy a internáty pre zdravotnícke školy.

 

Vo všetkých prípadoch platí podmienka pretestovania zákonného zástupcu, ako aj žiaka druhého stupňa základnej školy či stredoškoláka.

 

Ďalšie informácie budú prezentované v pondelok 12. apríla, kedy ministerstvo školstva oznámi, ako budú fungovať školy od 19. apríla.

(pm)

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2021 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda - bonus 2021
reklama