Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Online festival Zhovorka bude už v piatok, zostávajú posledné voľné miesta

AKTUALITY - Trnava | 10.4.2021, 09.02, prispievatelia

Poďme sa zhovárať! Znie pozvanie a výzva aktívnych študentiek štipendijného programu Nádvorie Kampus zúčastniť sa na unikátnom online festivale Zhovorka. Prihovárajú sa nielen študentom, ale každému, kto je už unavený z dlhodobého obmedzenia sociálneho života a túži po interaktívnej diskusii. Bezplatný trojdňový online festival Zhovorka sa uskutoční od 16. do 18. apríla. K dispozícii sú posledné miesta na prihlásenie sa, keďže kapacita festivalu je obmedzená.

Online festival Zhovorka bude už v piatok, zostávajú posledné voľné miesta

Ilustračná grafika k festivalu: organizátorky
 

reklama

Vyše roka trvajúca pandémia a s ňou spojené mesiace strávené v izolácii s minimálnymi sociálnymi kontaktmi si vyberajú svoju daň. Deficit interaktívnej diskusie intenzívne pociťujú aj študenti vysokých škôl.

 

Mnohí sú už unavení z počúvania jednostranných prednášok v rámci online výučby, chýba im kontakt so spolužiakmi aj učiteľmi.

 

Účastníčky štipendijného programu Nádvorie Kampus reagujú na túto zložitú situáciu a rozhodli sa pripraviť unikátny online festival, ktorý nazvali Zhovorka.

reklama

 

Jeho cieľom je vytvoriť priestor pre zaujímavú a interaktívnu diskusiu, naučiť sa spoločne niečo nové, navzájom sa spoznať a vypočuť, no najmä stretnúť ľudí s podobnými záujmami. 

 

Zhovorka ponúka program plný podnetných workshopov a prednášok nielen pre študentov. Prihlásiť sa môže ktokoľvek, koho témy festivalu zaujímajú a rád by sa zapojil do interaktívnej diskusie.

 

Organizátoriek festivalu je šesť, sú to štipendistky rezidenčného programu Nádvorie Kampus.

 

Ich spektrum záujmov je rôznorodé, vďaka čomu si v rámci programu príde na svoje každý.

 

Festival ponúka témy z oblasti dejín umenia, žurnalistiky, moderných prostriedkov manipulácie cez sebarozvoj až po starostlivosť o rastliny či zerowaste lifestyle. 

 


Podrobný program festivalu Zhovorka:

PIATOK 16.4.2021 | 17:00 - 18:30
O krajine na obrazoch - prednáška s diskusiou o umení krajinomaľby s Katarínou Beňovou a Soňou Mikulášovou.


Rozhovor o jedinečnom umení krajinomaľby, ktorá má dôležité postavenie nielen v dejinách umenia ale tiež v našich životoch.
-------


PIATOK 16.4.2021 | 19:00 - 20:00
Ukrajina dnes: diskusia o mýtoch a stereotypoch


Ukrajinská žurnalistka a začínajúca poetka Anna Siedykh sa nám pokúsi poskytnúť čerstvý náhľad na súčasnú Ukrajinu.
-------


PIATOK 16.4.2021 | 20:30 - 22:00
Večer poézie: čítanie básní


Na konci prvého dňa nášho podujatia si môžete vypočuť tvorbu mladých slovenských poetov pod vedením nádejnej poetky Anny, ktorá čítala svoju tvorbu na mnohých podujatiach vo svojej rodnej Ukrajine.
-------


SOBOTA 17.4.2021 | 14:00 - 15:30
Ako motivovať mladých ľudí k mimoškolským aktivitám - Diskusia Laury Dimovej s Laurou Bilíkovou a Viktóriou Suchánovou

 

Obe majú len 20 rokov, no dvakrát viac skúseností. Hosťkami diskusie budú Laura Bilíková, zakladateľka časopisu HMOTA a Viktória Suchánová, talentovaná fotografka.


Príďte sa s nami pozhovárať o tom, ako motivovať seba aj ostatných mladých ľudí k mimoškolským aktivitám a prečo je slovné spojenie “nechce sa mi“ v dnešnej dobe najjednoduchším riešením.

-------

 

SOBOTA 17.4.2021 | 16:00 - 17:30
Workshop - Ako sa vyhnúť manipulácii v súčasnej dobe s Annou Siedykh a Soňou Havlíkovou


Aj aktuálna situácia je dôkazom, že informácií je okolo nás neúrekom, ale o to ťažšie je sa v nich vyznať. Nesprávna a zavádzajúca informácia nás môže stáť nielen kopec nervov, ale aj peňazí či zdravie.

 

Na workshope sa zameriame najmä na praktické zručnosti ako nakladať s informáciami, ako rozoznať falošné správy a niečo si povieme aj o moderných spôsoboch manipulácie.
-------


SOBOTA 17.4.2021 | 18:00 - 19:30
Workshop o sebarozvoji a sebaláske s Monikou Kmeťovou


Vzťah nás samých k sebe výrazne ovplyvňuje aj fungovanie našich vzťahov navonok, s ostatnými ľuďmi. Vyhraďme si čas sami na seba a naučme sa počúvať svoje myšlienky a emócie.

 

Nie vždy je potrebný psychológ alebo terapeut, niekedy stačí aj špeciálne vyhradený čas na sebalásku a človeku sa potom žije trochu ľahšie.

 

Zároveň, keď zdieľame problémy, ktoré nás trápia s ostatnými, často zistíme, že riešia podobné výzvy a navzájom si tak vieme pomôcť.
-------

 

SOBOTA 17.4.2021 | 20:00 - 21:30
Kvíz


Príďte sa s nami zabaviť a odreagovať. Link na kvíz obdržia všetci zaregistrovaní účastníci festivalu. Uskutoční sa pomocou platformy Kahoot a bude sa skladať z rôznych otázok pozostávajúcich (nielen) z workshopov a diskusii, ktoré sa udejú v priebehu piatka a soboty.

-------


NEDEĽA 18.4.2021 | 11:00 - 12:30
Workshop: Ako sa starať o izbové rastliny so Zuzanou Sidorovou a Soňou Mikulášovou


Prichádza jar a spolu s ňou aj starostlivosť o prebúdzajúce sa izbové rastliny po zime. Poďme sa pozrieť na našich zelených spolubývajúcich a dajme dokopy rady a triky na to, ako ich čo najlepšie pripraviť na jar.

 

Workshopom vás budú sprevádzať dve vášnivé milovníčky rastlín Zuzka a Sonka, ktoré sa radi podelia o svoje triky a nápady.
-------


NEDEĽA 18.4.2021 | 14:00 - 15:30
Zero waste Workshop - O základoch a tipoch ako na domácnosť bez odpadu so Zuzanou Sidorovou


Pre mnohých možno len pekne znejúci pojem, pre iných každodenná súčasť života. Život bez odpadu môže znieť ako veľmi náročný záväzok.

 

Avšak, čo ak stačí len zopár jednoduchých pravidiel, vďaka ktorým sa viete priblížiť k životnému štýlu, ktorý berie ohľad na prírodu?

 

Na workshope sa porozprávame nielen o udržateľnosti a zelených alternatívach ale aj o tom, ako si tieto zvyky prakticky aplikovať do denných rutín.

 

Najaktívnejší účastníci z jednotlivých aktivít neodídu naprázdno. Z festivalu si odnesú zaujímavú výhru. Väčšinu cien tvoria kvalitné knihy od partnerov festivalu - Denníka N, Martinusu a Madebythe. 

 

Kapacita jednotlivých aktivít je obmedzená na počet 15 účastníkov. Všetky workshopy a prednášky sú bezplatné.Registrovať sa na jednotlivé aktivity môžu záujemcovia priamo na TOMTO LINKU.
 

O programe Nádvorie Kampus

Štipendijný rezidenčný program Nádvorie Kampus dáva mladým ľuďom príležitosť získať od školy viac, ako titul.

 

Každý akademický rok ponúka šiestim študentom trnavských vysokých škôl, ktorí uspejú vo výberovom konaní, rozvojový program s individuálnym mentoringom, tréningami, workshopmi, networkingovými aktivitami a k tomu nadštandardné bývanie v modernom internáte apartmánového typu v historickom centre Trnavy.

 

Úspešný program Nádvorie Kampus vznikol pred tromi rokmi s cieľom podporiť mladých aktívnych ľudí v ich úsilí zlepšiť svoje okolie alebo rozbehnúť svoj vlastný projekt.

 

Vďaka špeciálne navrhnutým aktivitám pomáha štipendistom pripraviť sa pre trh práce a rozvíjať ich kompetenčné zručnosti, najmä v oblasti komunikačných a manažérskych schopností.

 

Štipendistov navyše motivuje k väčšej angažovanosti a podporuje ich v dobrovoľníckych aktivitách týkajúcich sa životného prostredia či komunitného rozvoja.

 

(TS)

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2021 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda - bonus 2021
reklama